Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

May 10, 2005

Spaudos konferencija.

@ 20:37 |

Primenu, kad į Kauno miesto savivaldybės Tarybą yra išrinkti trys atstovai iš Lietuvos krikščionių demokratų partijos (krikdemų) - Kazimieras Kuzminskas, Algimantas Kurlavičius ir aš. Šiandien Kauno m. savivaldybėje įvyko mūsų frakcijos savivaldybės Taryboje spaudos konferencija tema „Politinė padėtis Kauno m. savivaldybėje“.

Mūsų nuostata tvirta - mes atėjome dirbti, o ne tuščiai politikuoti. Ir tai darome nuosekliai, aktyviai kuruodami mums pavestas sritis. Mes griežtai pasisakome už valdančiosios koalicijos stabilumą - Kaunui jokių būdu nereikia kardinalių permainų, o tik stabilumo. Tačiau tai nereiškia, kad nekritikuojame pastebėtų klaidų. Reikia laiku pripažinti klaidas ir stengtis jas ištaisyti. Mums nesuprantama, kodėl stengiamasi išnuomoti visų mokyklų valgyklų patalpas maitinimui organizuoti, neatsižvelgiant į mokyklų apklausos rezultatus. Ko mums skubėti? Nei vienas miestas neturi šioje srityje didelio patyrimo. Pabandykime su 15 norinčių mokyklų, įvertinkime rezultatus ir tada, jeigu viskas gerai - pirmyn.

Pakeistas antikorupcinės komisijos pirmininkas. Tai dirbtinai paskubinti įvykiai ir tarsi įkalamas pleištas valdančioje koalicijoje. Mes inicijuojame, kad Kauno m. savivaldybės Taryboje būtų patvirtintas Tarybos narių ir tarnautojų etikos kodeksas. Tai, mūsų nuomone, padėtų tobulinti savivaldybės ir tarnautojų veiklos vertinimo sistemą.

Atkreipėme dėmesį, kad vyriausybei patvirtinus nuostatą dėl nemokamos teisinės pagalbos savivaldybėse, Kauno m. savivaldybės administracija nėra patvirtinusi tvarkos, kaip tai turėtų būti daroma. Vargšas žmogelis turi klaidžioti savivaldybės klaidžiuose koridoriuose, ieškodamas informacijos. Ir jokios informacijos apie šios paslaugos teikimą iš vis nėra.

Tai tiek trumpai apie konferenciją.

Komentarai

besar

@ 2005-05-18 17:57:43

Mintis dėl Tarybos narių ir tarnautojų etikos kodekso pagirtina, tačiau ar tai padės tobulinti savivaldybės ir tarnautojų veiklos vertinimą abejoju :) Etikos kodekso laikymasis yra savanoriškas ir niekas negali priversti asmens juo vadovautis. Etikos kodeksas, mano nuomone, yra tik teorinė dalis.. Jūs tik padidinsite valstybės tarnautojų įvaizdį visuomenės akyse, bet tik trumpam.

Vardas: