Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

June 6, 2005

"Kolio mergaitė"

@ 20:45 |

Žurnale The Economist perskaičiau straipsnį "Geležinės uždangos ledi" apie ponią Angeliną Merkel, kuri dar vadinama "Kolio mergaite". Ši ponia, atstovaujanti Vokietijos Krikščionims demokratams įvardijama kaip galima pretendentė laimėti rugsėjo mėn. vyksiančius kanclerio rinkimus. Ir tai, pasak straipsnio autoriaus, būtų greičiausia politinė karjera pokarinėje Vokietijoje. Prieš 15 metų ši pastoriaus duktė dar buvo tik fizikos profesorė komunistiniame Rytų Berlyne. Kritus uždangai ji tapo krikšionių demokratų partijos nare. 1991 metais kancleris Helmutas Kolis ją paaukštino ir ji tapo aplinkos ministre.

Pasak straipsnio, ji yra protinga centro manipuliatorė - siūlo eilę radikalių reformų tokių kaip mokesčių supaprastinimas, pensijų peržiūrėjimas ir profsąjungų pažabojimas.

Džiaugiuosi, kad Vokietijoje gali ateiti į valdžią Krikščionys demokratai ir ypač simpatizuoju p.Angelinai. Įdomu, kiek laiko užtruks, kol Lietuvoje žmones patikės valdžią krikdemams. Mano nuomone, dabartinę padėtį labai komplikuoja kelių krikščioniškų partijų buvimas Lietuvoje.

Komentarai

Joakimas

@ 2005-06-06 22:37:04

"Įdomu, kiek laiko užtruks, kol Lietuvoje žmones patikės valdžią krikdemams."

O kodėl taip formuluojamas klausimas? Iš kur žinote, kad žmonės patikės?
Šiaip jau esu krikščionis, bet dar nei karto už krikdemus nebalsavau. Manau balsuojama ne tiek už partijos pavadinimus, o už žmones.

NB

@ 2005-06-07 01:48:08

Tai kad Lietuvoje krikdemai žlugusi partija,
dalinosi, jungėsi dabar visai nebesigirdi,
išnyko tikriausiai.

pirmoone

@ 2005-06-07 09:41:24

man irgi atrodo, kad krikscionys demokratai, noredami igyti rinkeju pasitikejima, turetu parodyti daugiau tarpusavio vieningumo.

krau

@ 2005-06-07 17:20:56

niekad nepatikės, nes nėra joje uspaskicho, kuris gali užsakyti primetime laiką ir paleisti be perstojo ten savo reklamą...

Loreta Kudarienė

@ 2005-06-07 19:41:12

Dabartiniu metu ypač jaučiamas moralios politikos stygius.Jau ne kartą apie tai užsiminė ir prezidentas.Krikdemai ir yra ta partija, kurios visa programa pagrista moralės nuostatomis.Aišku, didelė bėda, kad skaidydamiesi jie prarado rinkėjų pasitikėjimą.Bet jeigu iki savivaldybių rinkimų bus pastebimos rinkėjams jungimosi tendencijos, aš manau šios partijos reitingai kils.

besar

@ 2005-06-08 15:19:10

Reitingai nekyla... juos kelia.. Partijoms reikalingos charizmatinės asmenybės, politiniai lyderiai, kurie gali grumtis politinėje arenoje.
P.S. Apie partijų programas retas ką ir žino.

pirmoone

@ 2005-06-08 17:24:51

man irgi atrodo, kad bent kazka apie partiju programas daugiau daugiausiai zino kokia 10% rinkeju, o kiti balsuoja uz zmones, uz partijos pavadinima ir panasiai. manau, kad geriausias budas kelti partijos reitingus - buti matomiems ir kad rinkejai zinotu, kad vienas ar kitas zmogus, kuris daro ta ar ana, t.y., tai, kas patinka rinkejams ir skatina juos uz ji balsuoti, yra is krikdemu partijos.

Stebiu

@ 2005-06-20 23:42:28

Žiniasklaidoje dažnai pasirodo Egidijus Vareikis.
Krikdemai gal PR per mazai demesio skiria?
Lietuvoje jau tendencija tapo per rinkimine kampaniją (propagandą, kad ir koks neskanus sis zodis butu) peikti prieš tai valdžioje buvusius. Ir visi valdžioje "prisidirba". Žmonės trokšta naujovių (kurios reikia nestabiluma, o politikai turetu testi pradetus darbus), pvz., nusibodusius konservatorius norejo pakeisti Darbo partija. Pakeite, bet db pasitikejimas sia partija smunka. Gal atsigres i krikdemus? Kodel nors vienai partijai nepameginus PROPAGANDOJE DAUGIAUSIA KALBETI APIE SAVO PARTIJOS PROGRAMA?
Kodel gi KRIKDEMAI NEGALETU RINKIMINEJE PROPAGANDOJE PASAKYTI ZMONEMS: "NESIKNISIM PO KITU PARTIJU KLAIDAS, PATYS TV ZIURIT, MATOT, ZINOT; NIEKO NEJUODINSIM, O MES SIULOM STAI KĄ: (.......)" ) ????

Vardas: