Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

January 23, 2004

Gerumas mus vienija

@ 20:43 |

Lietuvos caritas jau kelinti metai prieš Šv. Kalėdas renka vargšams žmonėms pinigines aukas, maistą, drabužius. Ir šią labdaros akciją įvardija labai gražiu pavadinimu „Gerumas mus vienija“.

Labai dažnai man kyla mintys, kodėl „gerumas“ negali suvienyti Lietuvos žmonių. Gal netgi galėtų būti įkurtas Gerumo sąjūdis. Gal sunku būtų suburti į šį sąjūdį žmones? Gal galima būtų priimti į šį sąjūdį ir tuos žmones, kurie norėtų ir stengtųsi būti geri? Aišku suprantu, kad sąvoką „gerumas“ irgi ne visi vienodai gali suprasti.

Kai tapau tarybos nare, įsigijau naują draugę. Tai Raimonda Taškūnaitė, kuri maždaug jau 10 metų sėdi invalido vežimėlyje. Kai atsitiko nelaimė, jai buvo 19. Gydytojai tada konstatavo kompresinį kaklo slankstelių lūžimą. Praeityje buvo sunkiausia. Ją vargino didžiulis skausmas. Dabar jau ji ima į rankas pieštuką skuta bulves, važiuoja invalido vežimėliu į parduotuvę savo numylėtiniui katinui Simui pirkti maisto. Nors ji negali vaikščioti, bet svajoja apie studijas.

Taigi ta pati Raimonda paskambino man prieš Šv.Kalėdas ir sako:

„Aš labai norėčiau pasveikinti Kartų namuose gyvenančius senelius. Kiek jų yra? Aš kiekvienam užrašysiu savo posmą ant atvirutės“

Motyvas – darydama kažką gero kitiems, aš tapsiu daug turtingesnė dvasia.

Ir ką gi... Jos draugė atvežė į Kartų namus 25 atvirutes ir mažą angeliuką. Mūsų seneliai buvo labai sujaudinti.

Šiandien mes apsilankėme pas Raimondą. Mūsų gyventojai Kazimieras ir Marytė jai padovanojo pačių padarytą atvirutę ir paveiksliuką. Gaila, kad katinas Simas nelabai norėjo su mumis bendrauti.

O mes gėrėme kavą ir valgėme Raimondos keptą pyragą.

Pavasarį žadėjome Raimondą atsivežti į Kartų namus.

Komentarai

koop

@ 2004-01-28 00:24:56

kažkaip nesipezaliuoja niekam.

Indraja

@ 2004-01-28 13:02:50

nes "gerumas mus vienija", o vieningiausi zmones yra tyloje. kur prasideda zodziai, prasideda skirtumai.

koop

@ 2004-01-29 23:03:01

"gerumas mus vienija" - bullshit, individu grupe vienija bendri interesai ir tikslai.

crimethinc

@ 2004-02-01 13:09:22

Kažkaip keista ir absurdiška man atrodo kai kurių dienų iškelimas aukščiau likusių. Kodel kalėdos, nauji metai? Kodėl būtent šiomis dienomis visi politikai ir vertelkos sukyla į "kovą už gerumą ir labdarą"? Kodėl ne gegužės 23d? Kodėl ne liepos 17d? Visas šitas gerumo paradas tėra veidmainiavimas. Reitingų kėlimasis, reklamos darymas, šventės sukomercinimas. Man tiesiog šlykštu žiūrėt kaip kai kurie persistengia, kaip antai tas, kuris po gimdymo namus su dirbtine šypsena prie žmonių lindo.

crimethinc

@ 2004-02-01 13:16:06

Apskritai mane vimdo vientik pagalvojus, kad marketai prigrūsti maisto pertekliumi, kurio viso neišperka ir jis tiesiog išmetamas, sunaikinamas, pasibaigus galiojimo laikui. O kažkur netoliese trainiojasi badaujantys bomžai ir valkatos vaikai. Ne gamtos katastrofos sukelia žmonėms problemas, o patys žmonės žmonėms problemas sukelia. Tik nieks nepastebi to, arba nenori pastebėti.

Indraja

@ 2004-02-02 00:01:03

zmones nemoka pakankamai myleti vieni kitu, kad atiduotu maisto pertekliu skurstantiems, bet ar jus pats, crimethinc, bent kas koki trecia karta vietoj butelio alaus ar siaip kokio mazmozio sau suselpiate prasancius ismaldos?
siaip toks maisto pertekliaus sunaikinimo budas turi ir geraja, nors ir labai nehumaniska puse - gimstamumo reguliavimas. zemeje vis daugeja zmoniu, todel mes nusprendziam pagaminti dar daugiau maisto, kad tie zmones butu ismaitinti. kaip to pasekme - zemes gyventoju skaicius dar padideja. kol zmones vertesi medziokle ir rankiojimu, jiems net nekilo mintis apie tai, kad kazkada truks vietos, kur gyventi. norint visus apgyvendinti yra kertami miskai, valantys to maisto gaminimo fabriku uztersiama ora. salygos islikti gyvai butybei musu planetoje kuo toliau, tuo labiau naikinamos. sita tema D.Quin yra parases labai gera knyga "B istorija".
o visos problemos kyla del to, kad nemokam dziaugtis tuo, ka turim, nes visa laika atrodo, kad kazkas turi daugiau, kazkas labiau gerbiamas, mylimas, grazesnis, galiausiai.. kad kazkieno kapas bus geresnej vietoj.
vienintelis, ko kiekvienam is musu reikia, kad pasaulis butu trupuciuka grazesnis, tai meile ir gerumas.

ginta

@ 2004-11-09 21:08:36

kazka peza

Vardas: