Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

October 16, 2005

Savaitės įvykiai

@ 18:26 |

Praeitą antradienį inicijavau susitikimą su gyventojais Lampėdžių 10 bendrabutyje. Susitikime dalyvavo Kauno miesto savivaldybės energetikos skyriaus atstovai, AB „VST“ atstovas p.Jankauskas, Būsto administravimo agentūros valdybos pirmininkas A.Bačiliūnas bei tos pačios agentūros buhalterės. Galėjau pradžiuginti gyventojus, kad po ilgų derybų, kurių iniciatoriumi buvo Socialinių reikalų komitetas buvo rastas kompromisinis variantas tarp Vakarų skirstomųjų tinklų ir savivaldybės, įrengiant skaitiklius kiekvienai šeimai šiame bendrabutyje. Labai gaila, kad tokių iniciatyvų nesiima nei būsto skyrius, nei departamento direktorius.

Praėjusiame Savivaldybės Tarybos posėdyje buvo perskirstytos privatizavimo lėšos ir papildomai paskirta 63 tūkst. litų skaitiklių įvedimui. Bendra darbų sąmatinė vertė 158 tūkst litų. Kitą dalį apmokės AB „VST“.

Atodo viskas eina į gerą pusę, ir turėtume džiaugtis, kad Kauno mieste atsirado toks pirmas projektas ir gal galėsime panašiai vykdyti tokius projektus kituose bendrabučiuose. Iki dabar gyventojai už elektrą turėjo mokėti tokią pinigų sumą, kuri susidarydavo bendrą sunaudotą elektros kiekį padalinus gyventojams atatinkamai pagal gyvenamą plotą ir bendro naudojimo patalpas. Mokesčiai už elektrą buvo dideli. Kai kurie gyventojai nemokėdavo ir susidarė 80 tūkst. litų skola. Kyla gyventojų didžiulis nepasitenkinimas ir noras, kad AB „VST“ nurašytų tuos 80 tūkst. Į gyventojų klausimą, kaip bus su skola, p.Jankauskas konkrečiai nieko neatsakė.

Gyventojai taip pat reiškė nepasitenkinimą Būsto agentūra, kad jiems netiksliai išrašomi mokėjimo lapeliai.

Džiaugiausi, kad man pavyko sukviesti šiuos atstovus ir galėjome pasikalbėti su žmonėmis, bet man labai liūdna, kad savivaldybės administracija ir būsto agentūra nedaro tokių susirinkimų ir neranda bendros kalbos su gyventojais, todėl ir kyla žmonių didžiulis nepasitenkinimas. Jeigu atėjęs į susirinkimą valdininkas drebėdamas kaip epušės lapelis įlenda į tolimiausią kampą ir bijo kalbėtis su žmonėmis ,tai neįsivaizduoju, kaip jis gali atstovauti savivaldybę.

Kitas džiugus šios savaitės įvykis -- penktadienį Partizanų 5 pastate atidaryti Moterų nakvynės namai ir Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus labdaros-paramos punktas, kuriame vargingai gyvenantiems žmonėms du kartus per savaitę bus dalinama duona. Anksčiau Nakvynės namai buvo įsikūrę Kęstučio gatvėje. Ten buvo galima apgyvendinti 12 moterų. Dabar naujai suremontuotose patalpose galima bus apgyvendinti iki 30 moterų. Papildomai du kambariai bus skirti krizineje situacijoje atsiradusioms moterimas bei jų vaikams.

Komentarai

Vardas: