Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

November 13, 2005

Kaip Kaune tvarkysime švietimo įstaigų ūkį?

@ 20:20 |

Praėjusiame Kauno miesto tarybos posėdyje (lapkričio 10 d.) administracijos direktorius pateikė informaciją apie švietimo įstaigų ūkio tvarkymo ir priežiūros koncesiją. Kaip ir daugumai tarybos narių, man kilo daug neaiškumų dėl šio atviro konkurso. Konkurso sąlygos buvo patvirtintos liepos 11 d. administracijos direktoriaus įsakymu, tačiau tik visai neseniai buvo paviešintos savivaldybės puslapyje. Mūsų frakcijos nariai irgi galėjo su jomis susipažinti tik po krikdemų ir konservatorių bendro susitikimo su administracijos direktoriumi spalio mėnesį. Savivaldybės puslapyje teigiama, kad vokai su konkurso dalyvių pasiūlymais buvo atplėšti spalio 26d. Pasiūlymus pateikė du dalyviai: UAB „Corpus A ir UAB „Skala sudarytas konsorciumas bei UAB „Rubicon city service. Konkurso sąlygose pažymime, kad koncesininkas 25 metus prižiūrės ir tvarkys švietimo įstaigų ūkį. Konkurso tikslas - atnaujinti ir sutvarkyti įstaigų ūkį, o pasibaigus koncesijos laikotarpiui - gauti šį ūkį savivaldybės žinion.

Perskaičius konkurso sąlygas, kyla nemaža klausimų. Keletą jų paminėsiu:

  1. Kodėl koncesininkui priskiriamos šios funkcijos - šilumos ir karšto vandens tiekimas, šalto vandens tiekimas, elektros tiekimas. Juk mes turime atskiras įmones, kurios teikia šias paslaugas. Ar koncesininkas bus tarpininkas ir ims papildomą atlyginimą už šias paslaugas?

  2. Kodėl 1 priede aprašant ūkio funkcijas, pagrindinis reikalavimas tiekiant šilumą - patalpų vidutinė temperatūra - 20 laipsnių C darželiuose ir 18 laipsnių mokyklose, nenurodant būdų, kaip tai bus pasiekiama (gal nebus keičiami langai ir apšiltinami pastatai, o pleškinama šiluma ir savivaldybė turės už tai mokėti). Aprašant remonto ir priežiūros darbus, beje, niekur netgi nėra užsimenama apie langų keitimą, pastatų apšiltinimą bei stogų remontą.

  3. Niekas šiai dienai negali pasakyti, kiek savivaldybė turės kiekvienais metais skirti pinigų koncesininkui, o mes turime padaryti sprendimą 25 metams į priekį...

Taigi man kyla labai daug abejonių dėl švietimo įstaigų ūkio tvarkymo ir priežiūros koncesijos suteikimo.

Komentarai

Vytautas

@ 2005-11-16 13:21:04

Matant kaip buvo ruoštasi koncesijos konkursui ir kaip siekiama atvirai neįvardinti konkurso laimėtoją (slepiama, aišku tik tai, kad tai bus eilinis pinigų plovimas, kai darbų bus padaroma už 10 litų o 50 įsidedama į kišenę (privačią). Ir tai bus savivaldybės kitaip sakant mokesčių mokėtojų pinigai.

Vardas: