Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

November 21, 2005

Mano mintys Kauno m. krikščionių demokratų frakcijos spaudos konferencijoje

@ 19:32 |

Praėjusį penktadienį (lapkričio 18 d) vyko Kauno miesto savivaldybės krikščionių demokratų frakcijos spaudos konferencija, kurioje frakcijos nariai iškėlė daug neaiškumų ir klausimų dėl numatomos švietimo įstaigų ūkio tvarkymo ir priežiūros koncesijos.

Aš konferencijoje iškėliau tokius klausimus:

  1. Dabar mokyklos turi apie 30 milijonų skolų. Kas jas padengs? Atiduodant ūkį koncesininkui ar nereikės tai apmokėti savivaldybei?

  2. Mokyklų ūkinėje dalyje dirba apie 2300 darbuotojų. Perėjus jiems dirbti pas koncesininką, ar bus išmokėtos išeitinės pašalpos ir kiek tai bus pinigų?

  3. Sutartis su koncesininku bus sudaryta 25 metams ir bus numatoma kiekvienais metais mokėti fiksuotą sumą. Gimstamumas stipriai mažėja. Kaip mes galime įvertinti, kiek mokyklų liks po 25 metų?

  4. Visiškai neaiškūs ir tokie praktiniai klausimai, pvz. ar koncesininkui pavaldūs ūkiniai darbuotojai dirbs pilną darbo dieną kiekvienoje mokykloje, ar sudužus langui bei užsikimšus kanalizacijai juos galima bus tik per švietimo skyrių prisišaukti? Taip pat neaiškus santykis tarp mokyklos direktoriaus ir koncesininkui pavaldžių ūkinių darbuotojų: ar perdegus lemputei direktorius galės kreiptis į koncesininkui pavaldų ūkinį darbuotoją, ar tai turės daryti direktoriui pavaldūs mokytojai?

  5. Administracijos direktorius taryboje minėjo, kad konkurso sąlygų paruošimui jau išleista 200000 Lt. Taigi, iš kitos pusės, jeigu sutartis su koncesininku nebus patvirtinta, pinigai bus išmesti į balą.

Kitą mano iškeltą klausimą galima būtų trumpai apibūdinti taip - Kaunui nereikia milijono. Taip Kauno miesto savivaldybės administracija šiemet neįsisavins iš respublikinio privatizavimo fondo skirtų 949 tūkst. litų., kurie buvo numatyti Kauno Panemunės senelių namų remontui ir autonominio šildymo įrengimui. Dabar administracija daro tyrimą, ką galima būtų apkaltinti dėl šio fakto, bei užsiima lobizmu dėl minėtų lėšų perkėlimo į kitus metus.

Komentarai

Vardas: