Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

January 3, 2006

Šimtamečiai

@ 18:43 |

Šiandien su kolega Gediminu ir socialinių reikalų skyriaus atstovais pasveikinome dvi šimtametes moteris. Viena iš jų turėjusi sunkų gyvenimą, išbuvusi ilgai tremtyje Sibire Krasnojarsko krašte. Išvyko ji į šį tolimą kraštą su trimis vaikais, o grįžo tik su dviem. Skaudu šiai senolei buvo prisiminti, kaip pačiai reikėjo duobę iškasti savo vaikelio palaidojimui. Todėl ji visą laiką braukė ašarėlę pasakodama savo prisiminimus. Žurnalistų paklausta, kur yra ilgaamžiškumo paslaptis - ji pasakė, kad žmogui reikia geram būti, ant kitų nepykti, nusileisti savo antrai pusei. Ji mus vis ragino, kol dar mes galime ir turime sveikatos - reikia linksmintis ir džiaugtis gyvenimu.

Antroji aplankyta šimtametė buvo gana judri, daug šypsojosi ir mus vaišino pačios pagamintu labai skaniu obuolių sūriu. „Šiemet turėjome daug obuolių - tai aš apie 20 sūrių pagaminau. Stengiuosi kažkuo užsiimti, kad nebūtų nuobodu“ - pasakojo senolė.

Abi aplankytos šimtametės gyvena savo mylimų artimųjų apsuptyje. Malonu buvo jas matyti tokias švarias, tokias gražiai prižiūrėtas ir vis giriančias savo artimuosius. Jausti nuolatinę savo artimųjų meilę ir šilumą - irgi yra viena iš ilgaamžiškumo paslapčių.

Kauno miesto savivaldybėje yra graži tradicija sveikinti šimtamečius. Jiems perduodame mero sveikinimą, įteikiame tortą, gėlių puokštę ir piniginę dovaną. Kartu šimtamečius pasveikina seniūnijos ir SoDros atstovai.

Komentarai

besar

@ 2006-01-04 22:14:10

Prie minties, jog reikia linksmintis ir džiaugtis gyvenimu.. tiesiog noriu pridėti, kad pirmiausiai reikia gyventi, o ne būti :)
Su NM!

Loreta Kudarienė

@ 2006-01-08 16:07:03

Su NM ir Trimis Karaliais!


Vardas: