Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

February 5, 2006

Tolerancija

@ 16:53 |

Praeitą savaitę paskelbti Pilietinės visuomenės instituto užsakyti tyrimai apie toleranciją Lietuvoje. Iš pateiktų duomenų matosi, kad žmonės vis labiau tampa netolerantiški kitų tautybių žmonėms, ir vis didesnis procentas žmonių nenorėtų šalia jų gyventi. Visus labai nustebino tas faktas, kad ne tik padidėjo žmonių nenoras gyventi šalia narkomanų, alkoholikų, teistų asmenų, sergančių AIDS, bet ir daugiavaikių šeimų... Lyginant su 1999 metais nenoras gyventi šalia daugiavaikių šeimų 2005 metais padidėjo nuo 12 iki 20 %... Tuo tarpu lyginant su 1999 metais žmonių pakantumas homoseksualams didėja.

Analizuojant priežastis dėl kurių galėtų augti netolerancija daugiavaikėms šeimoms, galima būtų priskirti tai, kad nėra daugiau remiamos ir pagerbiamos valstybės tos daugiavaikės šeimos, kurios dorai augina ir auklėja savo vaikus, tuo pačiu neskatinant padorias šeimas gimdyti daugiau vaikų. Šioms šeimoms per mažai dėmesio skiria ir žiniasklaida. Paprastai visuomenės informavimo priemonėse yra linksniuojamos tos daugiavaikės šeimos, kurios yra socialinės rizikos šeimų grupėje, o jų vaikai netgi daro nusikaltimus. Taigi, paskaičius spaudą, susidaro įspūdis, kad visos daugiavaikės šeimos yra asocialios.

Dora daugiavaikė šeima turėtų būti visuomenės pagerbta, nes dorai išauginti ir išauklėti daug vaikų yra milžiniškas darbas. Iš kitos pusės tai suprasdamos pasiturinčios šeimos vengia gimdyti daugiau vaikų.

Lietuvos krikščionių demokratų partijos programoje yra teiginys, kad valstybė turėtų daugiau skirti dėmesio dorai auginančioms vaikus daugiavaikėms šeimoms, nes tai yra mūsų Lietuvos ateitis.

Komentarai

apb

@ 2006-02-05 17:32:51

Mhm, 100 proc. pritariu, kad lietuviška žiniasklaida mėgsta parodyti neigiamą gyvenimo pusę - apgavystes, šeimų ginčus, muštynes, avarijas, politikų rietenas ir t. t. Pasėdėjus vieną vakarą prie tv, susidaro įspūdis, kad gyvename barbarų šalyje.

Labai trūksta laidų, kurios supažindintų su Lietuvos mokslininkų, politikų, visuomenininkų pasiekimais Europoje bei pasaulyje. Norėtųsi pamatyti ne tik ekstrasensų prognozes, bet ir paprastų žmonių gyvenimo istorijas. Kartais paprasti žmonės turi daug įdomesnių pomėgių bei istorijų, nei ateities spėjimas iš kavos tirščių..

Justė

@ 2008-01-16 17:15:57

Vat kažkaip anksčiau aš neatkreipiau dėmesio į šias visuomenės problemas. Bet mums per lietuvių kalba buvo duota užduotis parengti psaokojimą apie pakantumą įvairių tautybių žmonėms, ligoniams ir pan. Taiva, paskaičiau straipsnį ir mane sukretė faktas, kad mūsų šalies žmonės labiau toleruoja homoseksualus, o ne daugiavaikes šeimas, ar kitų rasių žmones... Čia manau labai didelė TV įtaka, nerimtas požiūris į tuos homoseksualus, pastovūs juokai ir jokių rimtų veiksmų norint suvienyti "labai jau įvairią" mūsų šalies visuomenę... Manau, kad ir įspūdžio susidaryti nereikia...ir taip aiškiai matosi, kad šalis subarbarėjo iki šaknų...

Vardas: