Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

March 6, 2006

Dienos pastebėjimai

@ 19:37 |

Šiandien socialinių reikalų komitetas turėjo išvažiuojamąjį posėdį į Partizanų 5 bendrabutį. Daug problemų. Ne daugiau kaip 3 mėnesiai praėjo nuo šio bendrabučio apgyvendinimo, o 5 aukšto vonių lubos ir sienos supeliję ir apsilupę dažai, ant grindų stūkso klanai vandens, kadangi nepadarytas vandens nubėgimas. Pastato remontui išleista apie 1350000 lt, o dabar vėl tenka sudarinėti sąmatas projektuotojų ir statybininkų broko ištaisymui. Man šypseną sukelia administracijos darbuotojų komentarai, kad sienos šlapios ir pelija, nes naudojantis dušais neatidarinėjami langai ir nevėdinama... Neįsivaizduoju, kaip žiemos metu reikėtų maudytis prie atidarytų langų... Belieka dar kartą patvirtinti, kad darant valdiškus remontus niekas nesuinteresuotas padaryti gerai. Paklausus administracijos direktoriaus pavaduotoją p.R.Stanionį ir statybos skyriaus vedėją V.Abramavičių, ar jie taip ir savo namuose būtų įsirengę, patvirtino, kad ne.

Kita problema - apgyvendinti našlaičiai niokoja savivaldybės turtą. Ketvirtame aukšte jau suskaldytos į koridorių vedančios pagrindinės durys, o taip pat ketverios kambarių naujos durys. Koridoriuose ir laiptinėse baisi nešvara. Bendrabučius administruoja konkursą laimėjusi „Būsto agentūra“. Pagrindinė jos funkcija - atlikti veiksmus, būtinus bendrojo naudojimo objektams išsaugoti ir jų naudojimui pagal tikslinę paskirtį užtikrinti. Deja, šios funkcijos neatliekamos, o būsto administravimo skyrius, kuris tai kuruoja, visai tuo nesirūpina. Taip yra niokojamas savivaldybės turtas ir kaltų nėra...

Po šio posėdžio lauksime iš adminstracijos konkrečių žingsnių kaip pagerinti padėtį. Mano nuomone, turėtų būti surasti kaltininkai abiem atvejais, ir iš jų išieškotos sumos nuostoliams padengti.

Komentarai

Vitalijus

@ 2006-03-16 18:53:01

Miela Loreta. Galiu pasidalyti patirtimi. Galima sutvarkyti ir išsaugoti tokį bendrabutį. Bet jame turi būti administracija, budėtojai, priežiūros darbininkai ir griežtos bendrabučio naudojimo taisyklės.
Bet jei Jūsų bendrabutyje nuolatinai kasdien tų darbuotojų nėra, o gyventojai gyvena bendrai patys kaip nori, tai jie pirmiausia pradeda naikinti ten esantį turtą: laudyti ktanų čiaupus, laužyti duris, daužyti langus, maudytis tam nepritaikytose prausyklose, prileisdami vandens iki kelių, o jis paplauna sienas. Ant stogo dangos atsiranda nelegalių antenų miškas, kutios praduria stogo dangą, daužomi elektros šviestuvai, vagiamos lemputės, rūsiai prinešami šiukšlių, kurios dažnai padegamos, kanalizacija primetama skudurų, pampersų, maisto ruošimo atliekų, dėl ko fekalijomis užpilami rūsiai.
Loreta, bendrabutis - tai toks sovietinis reliktas, kurį geriausia nugriauti, o vietoj jo pastatyti normalų daugiabutį namą.

Loreta Kudarienė

@ 2006-03-23 19:16:29

Labai dėkoju už nuoširdžius patarimus.Jau viename pasitarime aš kėliau klausimą apie budinčių darbuotojų būtinumą savivaldybei priklausančiuose bendrabučiuose.

Vardas: