Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

March 13, 2004

Nuostaba

@ 15:33 |

Man didelę nuostabą sukėlė prieš kelias dienas paskelbti apklausos duomenys, jog 53% Lietuvos gyventojų teigia, kad sovietmečiu buvo geriau gyventi.

Suprantu, kad vyresniems žmonėms (apie 50 metų) šiuo metu sunku rasti darbą. Jiems taip pat sunku persikvalifikuoti. Suprantu ir pensininkus, kuriems sunku pragyventi iš 300-400 litų pensijos, jeigu jiems nepadeda vaikai. (Didelę dalį sumos suryja mokesčiai už butą)

Bet atmetus šias grupes žmonių, kitiems lygtai ir nereikėtų liūdėti dėl sovietinių laikų. (Kauno apskrityje keturiasdešimtmečiai ir vyresni sudaro 58% suaugusių žmonių)

Labai mes greitai pamirštame, kaip stovėjome ilgose eilėse norėdami nusipirkti maisto produktų... Tualetinis popierius irgi buvo deficitas...

Vakar „Kauno dienai“ užklausus, kas pasikeitė valstybės gyvenime per 14 nepriklausomybės metų, dauguma irgi mato tik gyvenimo pablogėjimą ir yra viskuo nusivylę.

Komentarai

kvailas

@ 2004-03-13 21:22:38

o gal taip yra dėl to, kad provakarietiškose valstybėse kapitalizmas vystėsi porą šimtų metų, o mes labai greit peršokom nuo bendro turto už menkas pastangas prie čempionų kulto, kur išgyvena tik stipriausieji? sunku ne tik senoliams, sunku ir jaunimui..

Nevykeliauskiene

@ 2004-03-14 14:14:03

O man didele nuostaba sukelia tai, kad jums kila didele nuostaba.

Suprantu,kad karjeristams nera ko liudeti, nes jiems tik dabar atsiveria didziojo centralizuoto lovio perspektyvos, tad irnesiruosiu jusu smerkti.

Bet atmetus sia zmoniu grupe, kitiems lygtais ir nera ko pernelyg dziugauti.

Labai mes greitai pamirstame, kaip visi turejome darba ir buvome socialiai saugus... Tuoletinis popierius mums buvo neesme,nes turejome puikiu laikrasciu...

Siandien realijos islieka tokiso pat kokios buvo vakar.
\Su tuo jus Nevykeliauskiene ir sveikina.

Pleskit akirati kovotoja uz tautos gerbuvi!

oligarchas

@ 2004-03-14 15:47:00

Ponia Nevykeliauskiene,

Jūsų požiūris yra nusivylusio nevykėlio požiūris. Jūs bijote prisiimti atsakomybės už savo gyvenimą ir geriau turėsite laikraščius vietoj tuoletinio popieriaus, kad tik už Jus viskas būtų nuspręsta ir viskas Jums būtų parūpinta.

Jūs pati valdote savo gyvenimą. Jūs pati galite susirasti darbą, Jūs pati galite sau užsitikrinti savo saugumą, Jūs esate verta to ko Jūs pati nusipelnote, o ne to ką kiti sumanė Jums suteikti.

Su demokratija Jūs gaunate galimybes. Gaunate šansą įgyvendinti savo svajones ir susitvarkyti savo gyvenimą taip kaip Jums patinka. Tai viskas, ką suteikia Jums demokratija. Jei nesugebate šio šanso išnaudoti tai čia ne valdžios ar dar kieno nors problema, o pačios Jūsų. Galimybė Jums suteikta, kaip ją panaudosite priklauso tik nuo Jūsų.

Ir nereikia svaičioti apie kažkokius lovius ar kitas perpektyvas. Jos duotos ir Jums. Sėdėti ir verkšlenti, kad viskas labai blogai, kai turite savo rankose galimybę pasiekti ką tik panorėsite, o ne tai ką Jums kiti duos yra mažų mažiausiai kvaila.

Atverkite akis.

anonimas

@ 2004-03-14 16:02:36

Labai mes greitai pamirštame, kaip stovėjome ilgose eilėse norėdami nusipirkti maisto produktų... - Dabar mes jose nestovime - nera uz ka pirkti. Viska ka uzsidirbi, dirbdamas po 12-14 valandu kasdien, surija mokesciai...

menesis

@ 2004-03-15 01:37:49

pagal apklausas laimingiausiais pasaulyje jaučiasi malaizijiečiai, indai ar kitų žemės pakraščių gyventojai, kurių didžioji dauguma gyvena žemiau skurdo ribos. materialinė gerovė ir pasitenkinimas gyvenimu nėra taip paprastai susiję.

tie vyresnio amžiaus žmonės, kurie mano, kad sovietmečiu buvo geriau gyventi, tada buvo jauni. seniai prabėgusi jaunystė savaime prisimenama šiltai, nustumiant buvusius vargus į šalį. "mano laikais skaitydavome prie žibalinės lempos, radijos eidavom pasiklausyti pas kaimyną, o rytais vaikai anksti keldavomės kad atsistotume į eilę prie duonos. laikėm kiaulę tvartuky ir turėjom mėsos, o dabar iš pensijos nebent kaulų galiu nusipirkti." kaip romantiška.

Vardas: