Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

June 3, 2006

LSA suvažiavimas

@ 20:58 |

Penktadienį dalyvavau Birštone vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavime. Per šią kadenciją man tenka dalyvauti jau trečiame tokiame suvažiavime, ir kuo toliau, tuo daugiau nusiviliu. Suvažiavimo esmė - greičiau kilnoti rankas, o geriausia viską priimti bendru sutarimu, nes iš anksto merų jau viskas būna nutarta ir nieko negalima keisti. Kauno delegacija kai kuriais klausimais turėjo savo nuomonę, taigi salėje nuvilnijo triukšmas, ir buvo reikalaujama nutraukti diskusijas bei negaišinti laiko. Kauniečių atstovai iš skirtingų frakcijų pateikė pasiūlymą nedidinti nario mokesčio dabar, o tai daryti po naujų savivaldos rinkimų. Taip pat svarstant naujajį savivaldos modelį siūlėme balsuoti už kiekvieną punktą atskirai, bet nesusilaukėme kolegų pritarimo.

Suvažiavimas nutarė siūlyti Lietuvos Respublikos Seimui svarstyti tokias pagrindines vietos savivaldos modelio nuostatas:

Komentarai

dado1945

@ 2006-06-04 08:34:11

Taigi trumpai tariant už tiesioginius merų rinkimus norima daugiau galių ir atsikratyti valstybės kontrolės? Tikiuosi seime protingesni žmonės sėdi :)

besar

@ 2006-06-04 16:24:59

Nesinori daug nagrinėti tiesioginių mero rinkimų ar atskirų įgaliojimų suteikimų nuostatų, tačiau punktas, jog "savivaldybės biudžetinių, viešųjų įstaigų vadovų bei savivaldybės įmonių ir savivaldybės kontroliuojamų akcinių bendrovių vadovų ir kolegialių valdymo organų narių pareigos suderinamos su savivaldybės tarybos nario pareigomis" juokingas. Koks tikslas tokios nuostatos? Manau, jog tarybų nariai turės gana dažnai nusišalinti nuo įvairių nagrinėjamų klausimų.

Loreta Kudarienė

@ 2006-06-05 19:10:45

Taip,galutinį sprendimą padarys seimas.Jūsų minimas punktas galiojo mūsų kadencijos pradžioje, paskui buvo panaikintas, dabar vėl norima grąžinti.Socdemų motyvai dėl šio punkto grąžinimo, kad rajonuose daug inteligentijos negali būti tarybų nariais, ir į tarybas patenka žemesnio išsilavinimo žmonės.

Vardas: