Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

June 8, 2006

Trumpai apie šios dienos tarybos posėdį

@ 20:16 |

Prisipažįstu, jaučiuosi pavargusi po posėdžio, bet reikia „suimti save į rankas“ ir Jums išdėstyti naujienas.

Darbotvarkėje buvo 35 klausimai - du išbraukė ir keletą įtraukė papildomų. Socdemų siūlymu buvo išbrauktas klausimas „Dėl žemės sklypo H. ir O.Minkovskių g. 85 detaliojo plano patvirtinimo“, bei keleto frakcijų siūlymu „Dėl keleivių vežimo vietinio susisiekimo autobusais, troleibusais ir maršrutiniais taksi tarifų Kauno mieste nustatymo“. Aišku, labai gerai, kad išbraukė pastarąjį, bet įdomu, kad pirmaisiais iniciatoriais išbraukti buvo liberalcentristai - didžiausia pagrindinė frakcija, taigi kyla klausimas, kieno iniciatyva jis buvo įtrauktas? Juk be jų žinios jis nebuvo paruoštas. Galimi įvairūs viražai... Nemanau, kad nors viena frakcija būtų ryžusis tokio sprendimo priėmimui kadencijos pabaigoje, juolab kad jau šią kadenciją vieną kartą tarifai buvo kelti.

Įdomu, kad šiandien posėdyje griežtai pagal reglamentą klausimus pristatinėjo departamentų direktoriai, kai anksčiau tai darydavo skyrių viršininkai, kurie yra įgudę tai daryti. Bet teks išmokti ir departamentų direktoriams. Visiems sunki pradžia būna. Šiandien kartais reikėjo šauktis skyrių viršininkų pagalbos.

Išklausėme informaciją „Dėl Kauno pilies galimybių studijos“. Buvo pateikti 3 variantai - 16, 20 ir 27 milijonų apimties darbai. Apklausus 240 kauniečių, dauguma pasisakė už pilną pilies atstatymą, kuris kainuotų 27 milijonus. Pranešėjas architektas K.Mikšys siūlė antrą variantą.

Buvo pateikta informacija apie nuosavybės teisių atkūrimą Kauno mieste. Kaip žinia, vyriausybė šiems metams skyrė 100 milijonų Kaunui nuosavybės teisių atkūrimui, kompensacijų išmokėjimui nuomininkams ir aprūpinimui būstais. Iš jų 80 milijonų - savininkams ir 20 milijonų nuomininkams. Mano negera nuojauta, kad šie pinigai gali būti neįsisavinti. Tuo atveju juos teks grąžinti į biudžetą ir apsijuoksime prieš visą Lietuvą. Neseniai teko „perkirsti“ rankas dviems garbiems savivaldybės vyrams, kurie susilažino dėl šių pinigų įsisavinimo. Kaip nekaip, o iš pusės dėžės šampano...

Dar esu patenkinta, kad mūsų komitetas tarybos posėdžio metu sugebėjo įtikinti kitus tarybos narius, kad nebūtų priimtas klausimas „Dėl Kauno miesto taršių gamybinės paskirties objektų sąrašo patvirtinimo“ papildymo (apie šį klausimą plačiau rašiau aną dieną).

Numatytas neeilinis posėdis birželio 19 dieną, kuriame bus svarstomas sprendimo projektas „Dėl Kauno miesto mokyklų atvirųjų sporto aikštelių, salių ir sporto inventoriaus atnaujinimo“.

Komentarai

besar

@ 2006-06-09 22:05:13

Kadencijos pabaiga tikrai įtakoja sprendimų priėmimą.. :) Džiugu girdėti, jog bus nagrinėjamas sprendimo projektas „Dėl Kauno miesto mokyklų atvirųjų sporto aikštelių, salių ir sporto inventoriaus atnaujinimo“. Tačiau tuo pat metu kai tos atviros sporto aikštelės bus atnaujinamos reiktų pastatyti ir po filmavimo kamerą.. aikštelių saugumui :)

Vardas: