Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

June 10, 2006

Šeimos biudžetas

@ 16:25 |

Kiekvieną mėnesį mūsų šeima skaičiuoja savo mėnesio pajamas ir išlaidas. Tai mes darome jau daug metų. Buvome nutraukę šį procesą, kai keitėsi pinigai. Seniau tarybiniais laikais vesdavome storus sąsiuvinius, o dabar tai darome kompiuteriu. Anksčiau tai darydavo mano vyras, dabar aš suvedinėju į kompiuterį. Man tai tarsi savotiškas užsiėmimas ir žaidimas. Aišku, programą padarė sūnus, man belieka kruopščiai registruoti kiekvieno mėnesio pajamas bei išlaidas, ir gale mėnesio suvesti balansą. Pildau tokias skiltis: maistas, rūbai, vaistai, buitinės paslaugos, buitinės prekės, kultūrinės priemonės, kitos išlaidos. Anksčiau dar padėdavome sūnui, bet dabar jau jis verčiasi pats.

Kaip ir kiekvienos šeimos gyvenime, mums irgi buvo įvairių periodų - ir sunkesnių ir lengvesnių, kartais daugiau uždirbo vyras, kartais aš. Bet visados visus didelius pirkinius ar remontus aptariame kartu. Svarbiausia taisyklė - jeigu išlaidas planuosi pagal turimas pajamas - visados pinigų užteks. Gal todėl niekad nedejuoju, kad trūksta pinigų...

Komentarai

Tomas

@ 2006-06-10 17:16:01

Negaila laiko tiems suvedinejimams?

pkmk

@ 2006-06-10 18:34:11

aš tai suvedinėju į MS Money visas išlaidas. Teisiog renku visus čekius ir kas keletą dienų suvedu į kompiuterį. Reikia šiek tiek disciplinos, bet labai patogu, kai ateina mėnesio galas ir galvoji, kurgi prapuolė visi pinigai.

ef

@ 2006-06-11 13:18:44

Būtent, man irgi būtų gaila laiko...

Juk pinigai skirti tam, kad leisti... Tik jei matai, kad sąskaitos balansas neigiamas - tai neperki. Kam suvedinėti?
Bent jau mano požiūriu. :)

vytas911

@ 2006-06-12 07:22:21

na visgi yra naudos tame suvedinėjime :) matosi tam tikras išlaidų kitimas / persiskirstymas. bet aš niekaip neprisiruošiu. jau tikriausiai kokius du kartus bandžiau ir du kartus net nepradėjau :)

Loreta Kudarienė

@ 2006-06-16 20:00:16

Mūsų šeimoje yra abipusis susitarimas ir noras suvedinėti pajamas ir išlaidas. Gale mėnesio mes analizuojame išlaidų kitimus ir pasiskirstymus. Man tai savotiškai malonus užsiėmimas.

Vardas: