Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

July 2, 2006

savivaldybės bendrabučių vidaus tvarkos taisyklės

@ 19:43 |

Praėjusį ketvirtadienį taryba patvirtino savivaldybės bendrabučių Lampėdžių 10 ir Partizanų 5 vidaus tvarkos taisykles. Jose įvardijamos nuomininkų pareigos ir draudimai. Gerai, kad priėmėme taisykles, tik gaila, kad jos priimtos tik tada, kai daug suniokota savivaldybės turto. Tik man keista, kad šiose taisyklėse nė vienu žodžiu neužsimenama apie pasėkmes, kurios turėtų būti, nesilaikant šių taisyklių ir toliau terorizuojant kaimynus bei niokojant savivaldybės turtą.

Nuo rugsėjo mėnesio žadama įvesti apsaugą ir vaizdo kameras. Gal tai padės sudrausminti triukšmadarius.

Šiame tarybos posėdyje taip pat buvo nutraukta sutartis su „Vilties krantu“ (jų pačių prašymu) dėl našlaičių namų kūrimo. Ši veiksmas mane labai liūdina. Jeigu turėtume našlaičių namus, kuriuose galėtų apsigyventi pilnametystės sulaukę našlaičiai ir šalia jų būtų socialiniai darbuotojai , našlaičiams būtų galima padėti laimingai gyventi. Labai skaudu, bet internatuose užaugę našlaičiai tiesiog nemoka gyventi. Visi vaikų globos namai dirba pagal seną sistemą, kur vaikai viskuo aprūpinami, todėl jie nesuvokia, nei kaip rūpintis savo buitimi, nei kaip tvarkyti pinigus, nei kaip pasirinkti draugus.

Neatsitiktinai tokia bloga padėtis pasidarė savivaldybės bendrabutyje Partizanų 5, kur daugiausia buvo apgyvendinti našlaičiai. Ateityje visi našlaičiai turėtų nuo mažens būti atiduodami į šeimas, o ne augti valdiškose įstaigose. Tada po keliolikos metų padėtis galėtų pasikeisti. Gaila, bet mūsų visuomenėje į šeimas nenorima imti vaikus su negalia. Todėl tokiems vaikams belieka išeitis valdiškos įstaigos. Jose iš esmės turėtų būti keičiama tvarka, ir vaikai turėtų būti mokomi savarankiškai gyventi.

Komentarai

lelyte

@ 2006-11-26 23:38:51

pilnai sutinku...

Loreta Kudarienė

@ 2006-12-03 16:25:40

Džiaugiuosi, kad turiu bendraminčių.

Vardas: