Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

September 18, 2006

Vėl ruošiamasi keisti savivaldybės administracijos struktūrą

@ 19:44 |

Šiandien vykusiame socialinių reikalų komiteto posėdyje buvo pateiktas tarybos sprendimo projektas „Dėl Kauno miesto savivaldybės administracijos struktūros patvirtinimo“ pakeitimo. Jeigu nesuklydau, šioje kadencijoje jau 7 kartą bus keičiama savivaldybės struktūra. Šį kartą svarstymui pateikiami du variantai - pirmame variante vėl įkuriamas teisės skyrius, antrame be teisės skyriaus įkūrimo dar nuo 2007 metų vasario 9 dienos naikinamas aprūpinimo būstu skyrius. Čia kaip tame posakyje „Trukt už vadžių, ir vėl iš pradžių.“ Šios kadencijos tarybos nariai 2004 metų gruodžio 13 dieną savo sprendimu panaikino teisės skyrių. Teisės skyriaus specialistai buvo priskirti tiesiogiai departamentams ir administracijos direktoriui... Posėdžio metu 2004 metais buvo įrodinėjama, kad taip pagerės darbas. O iš esmės reikėjo atsikratyti nepageidaujama skyriaus vedėja... Ir kiek teko stebėti per šią kadenciją, tai jau ne pirmas atvejis, kai savivaldybės reorganizacijos tikslas – vykdyti kadrų pakeitimą. Panašiai įvyko ir 2005 metų kovo 3 dieną priėmus sprendimą dėl būsto skyriaus panaikinimo ir 2 skyrių įkūrimo: gyvenamojo fondo administravimo skyriaus miesto ūkio departamente ir aprūpinimo būstu skyriaus socialinių reikalų departamente. Čia jau buvo padaryta visiška nesąmonė – du būsto reikalus aptarnaujantys skyriai atsidūrė skirtinguose departamentuose ir departamentų direktoriai nerado bendros kalbos. Vieni nuo kitų stumdė darbus. Bet toks buvo politinis sprendimas, nes skirtingoms partijoms – konservatoriams ir liberalcentristams – reikėjo dviejų skyriaų viršininkų etatų. Prisimenu, aš ilgai per tą posėdį bandžiau įrodinėti šio sprendimo žalą, bet daugumos nuomonė buvo kitokia... Mano nuomone, labai blogai, kad dauguma administracijos viršūnėse sėdinčių žmonių yra partijų nariai ir visa administracija yra politizuota. Į postus priimami žmonės ne pagal kompetenciją, o pagal partiškumą.

Mūsų komitetas šiandien pritarė antram variantui - įsteigti teisės skyrių ir panaikinti aprūpinimo būstu skyrių, o šias funkcijas pavesti miesto ūkio departamento gyvenamojo fondo adminstravimo skyriui.

Komentarai

Loreta Kudarienė

@ 2006-09-30 20:09:16

Deja, pritrūko balsų ir buvo atkurtas tik teisės skyrius, o būsto reikalus tvarkantys skyriai liko du, kaip ir buvo anksčiau.

kristina

@ 2007-10-17 07:14:01

stoviu eilej busto salygu pagerinimui,turiu du nepilnamecius vaikus.eile juda taip letai,kad paskaiciavus buta gausiu ne as,o mano vaikai.bet juk mes dabar neturim kur gyvent.

Vardas: