Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

September 30, 2006

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena

@ 21:09 |

Rytoj švenčiame tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Pagal 2006 m. Statistikos departamento duomenis Lietuvoje yra 20,39% žmonių virš 60 metų. Kaune šis procentas artėja prie 22%. Visuomenė senėja, todėl mūsų rūpestis pagyvenusiais žmonėmis turėtų didėti. Dažnai vyksta diskusijos: ar didesnį dėmesį turėtume skirti jaunimui, ar pagyvenusiems žmonės? Neseniai per radiją girdėjau, kad Danijoje ypač daug savižudžių tarp pagyvenusių žmonių. Manau, jog to priežastis - emocinių ryšių nebuvimas su artimaisiais ir vienišumo jausmas. Tikiu, kad Danijoje yra daug teikiama socialinių paslaugų pagyvenusiems žmonėms, bet jeigu stokojama artimųjų meilės ir dėmesio - tada kyla problemos.

Norvegijoje kiekvienoje apskrityje ir savivaldybėje yra įkurtos pagyvenusių žmonių tarybos. Jos yra patariamojo pobūdžio, priimant tarybų sprendimus ir formuojant socialinių paslaugų teikimo strategiją pagyvenusių žmonių atžvilgiu. Manau, kad mūsuose irgi galima būtų įkurti tokias tarybas.

Mielieji senjorai,

Jums gyvenimas davė
Skaidriuosius pavasarius
Davė sniego miglas
Ir liepsnojančius klevo lapus
Davė džiaugsmą ir skausmą
Ir nerimstančią šypseną
Ir senelių pramintus
Gimtuosius takus.

Tad būkite laimingi!

Komentarai

besar

@ 2006-10-01 13:50:42

Mano nuomone, gi ir dabar galima ateiti i tarybu posedzius isreiksti savo nuomone, issakyti savo pasiulymus. Naujo darinio formavimas daugiau butu suprastas, kaip rinkiminis triukas :)

Loreta Kudarienė

@ 2006-10-01 18:01:41

Į tarybos posėdžius gali ateiti visi, kas nori, bet žodis suteikiamas(dažniausia - 1 min)tik pritarus tarybos nariams.

Vardas: