Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

March 30, 2004

Sveikinu

@ 06:35 |

Labai džiaugiuosi ir Jus visus nuoširdžiai sveikinu su Lietuvos įstojimu į NATO.

Komentarai

mentolis

@ 2004-03-30 07:11:14

nato buvo sukurta kaip atsakas varšuvos kažkokiai sutarčiai aka tarybiniam nato atitikmeniui. šaltasis karas kaip ir baigėsi (nekuriems vis dar rusai vaidenasi, bet ne tame esmė), tai nato kaip ir nebereikalingas. prieš teroristus pakariaus juesei, o tai načiort mums prašytis teroro išpuolių? dar netaip seniai, pareškus solidarumą su juesei 09 11-ąją, lietuva pirma gavo juodligės.

imho čia didžiausias pravalas per 14 nepriklausomybės (deje, buvusios). sekantis pravalų pravalas įsigalios gegužę.

Stanislovas

@ 2004-03-30 08:11:37

Labai keistai mąstai, mentoli, jeigu dar su išvedžiojimais apie NATO šiek tiek tiesos gal ir galima surasti, tai vadinti Europos Sąjungą pravalų pravalu yra labai jau keista.

NATO šiais laikais yra simbolinė organizacija ir įstojimas į ją labiau gal tik rodo mūsų visišką pasiryžimą būti visaverčiais vakarų pasaulio bendruomenės nariais. Gyvename gi pasaulyje ne vieni ir nereikia užsimerkti, kai mūsų draugus puola teroristai ar dar kas nors. Štai ką apie tai pasakė Martin Niemoller:

They came for the Communists, and I didn't object - For I wasn't a Communist;
They came for the Socialists, and I didn't object - For I wasn't a Socialist;
They came for the labor leaders, and I didn't object - For I wasn't a labor leader;
They came for the Jews, and I didn't object - For I wasn't a Jew;
Then they came for me - And there was no one left to object.

O dėl Europos Sąjungos... Ekonominės sąjungos visada yra geras dalykas, nes praplečia rinkas ir pagerina prekybos sąlygas. Visiškai nematau neigiamų pasekmių.

araki

@ 2004-03-30 09:16:06

Sutinku su stanislovu.

tokie pries issisokantys pasisakymai mano nuomone yra is serijos: tevas ir motina rusija!

Tomas

@ 2004-03-30 12:15:44

2 araki: labai geras argumentas tamstos :) mazdaug "jei nepritari mano nuomonei, esi raudonoji kontra, rusas (variantai: zydas, imperialistas, kgb snypas, dar kas nors)" Etikeciu klijavimas - ne argumentas. O del rusijos motinos - vakar paziurejau kas dejosi prie KAM, ir dabar puikiai isivaizduoju, kaip lietuviai savo laiku okupacine Raudonaja Armija su gelem sutikinejo.
Liudna.
Liudna del vergisko lietuvio mentaliteto, kuris nesugeba buti laisvas. Ir butinai nori kazkam priklausyt. Ne rusui, tai amerikonui.

Stanislovas

@ 2004-03-30 12:31:26

Tiesą sakant nematau aš čia niekur "priklausymo amerikonui". NATO yra pakankamai didelė demokratinių valstybių sąjunga, kurioje nors JAV ir turi didelės įtakos, bet ji nėra vienintelė. NATO nėra priklausymas amerikonams, NATO yra priklausymas stiprių valstybių klubui. Mes partneriai, o ne vergai, ir gal čia tik mūsų mentalitete yra įstrigę tai, kad mes visą laiką save nuvertiname ir kiekvieną bendradarbiavimą laikome vergove. Anaiptol juk taip nėra.

Tomas

@ 2004-03-30 12:41:11

:)
Stanislovai, gal girdejote vakar G.W.Bush kalba? Neprimena Brezhnevo laiku? O gal LTSR istikruju buvo laisva ir nepriklausoma respublika tarybu sajungos sudetyje?

menesis

@ 2004-03-30 13:23:54

NATO tik karinė sąjunga, ir maišyti jos su SSSR, kuri buvo ne tik karinė, bet ir politinė, ideologinė, ekonominė ir visokia kitokia sąjunga, netinka. Ir netgi toje sąjungoje Lietuvai buvo šiokia tokia nepriklausomybė. O NATO - tik saugumo garantas, prisiimant atsakomybė padėti kitiems savo mažomis pajėgomis. Lietuviai kariavo Afganistane su SSSR, ir kariauja dabar su NATO kariais, nors mes patys ten neturime interesų. Visa tai dėl bendros naudos. O kad mes turime grėsmę pašonėje, niekas turbūt neabejoja. Jei abejojat, paklausykit Žirinovskio.

ES kitas dalykas, bet aš pirmiausia matau ekonominę naudą, judėjimo laisvę ir ateityje vieningą valiutą; visa tai padaro Lietuvą patrauklią investuotojams, turistams, kas negali būti blogai. Politinė nepriklausomybė išlieka, valstybės renka savo parlamentus ir prezidentus kaip kam patinka.

Nereikia pamiršti, kad mes jau seniai priklausom daugybei kitokių sąjungų ir organizacijų. Toks yra modernus demokratinis pasaulis, ir likti nuošalyje reiškia pasiduoti.

mentolis

@ 2004-03-30 19:32:02

aš jokiais būdai ne už rusiją, ten irgi geras durdomas, dar didesnis nei es.

aš noriu apsakyt, kad tokie įstojimai tik prišauks teroro aktus. solidarumo su jav paskelbimas 0911 ir iššaukė juodligės siuntinėlį pirmiems po jav (įtariu, kad kaikas netgi labai apsidžiaugė, mol kokie mes krūti, kaip giliai amerikos šiknoj). kas iš tų f16 (prieš pačius lėktuvus nieko prieš, lėktuvus aš mėgstu)? apsaugos jie nuo traukinių sprogdinimo? apsaugos nuo įvažiavimo kokiu furgonu, pilnu trotilo, į vieną iš garsiųjų, zuokaso pasididžiavimu tapusių, legendinio dešiniojo neries kranto bokštų?

kodėl prancūzai, britai, ispanai pasako "ne" džordžui, o visos nykštukinės valstybės, kaip kad lietuva, kaip šakalai tik ir lenda džordžo šiknon?

Stanislovas

@ 2004-03-30 20:45:25

Lėktuvai F16 tai tik ledkalnio viršūnė. Karinė žvalgyba ir panašūs dalykai yra žymiai ryškesnė parama, kurią gauname. Skandalas susijęs su Paksu gi irgi iš mūsų partnerių įspėjimų išviešintas.

Vardas: