Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

December 28, 2006

Mažasis berniukas

@ 20:34 |

Šiandien dalyvavau Kauno m. savivaldybės vaikų globos namuose vykusioje Kalėdinėje - Naujametinėje Eglutėje. Šiuose globos namuose gyvena apie 80 vaikų nuo 5 iki 18 metų. Apžiūrėjome gyvenamuosius kambarius: visur švaru, tvarkinga. Daug kur ant sienų prikabinta gražių siuvinėtų darbelių. Jaučiasi, kad namuose dirba geri darbuotojai. Beje, man atsiųsto pakvietimo viršelis taip pat buvo globos namų vaikų rankelėmis išsiuvinėtas. Labai buvau sujaudinta ir nuoširdžiai padėkojau už tokį gražų pakvietimą.

Vakaro metu vaikai dainavo, šoko, vaidino. Buvo ir Kalėdų senis, kuris atnešė saldainių ir įvairių žaislų. Bet... man labai širdį suspaudė, kai pats mažiausiais berniukas užsiropštė ant mano kelių ir, prisiglaudęs, netardamas nei žodžio, išsėdėjo ilgą laiką... Man kilo daugybė klausimų. Pagalvojau, kodėl Lietuvoje dar vis egzistuoja kūdikių ir vaikų globos namai? Kodėl kitose šalyse jų nėra? Kuo kaltas tas mažasis berniukas ir kiti ten gyvenantys vaikai, kad jie negali pajusti motinų šilumos ir meilės?

Kaune yra vaikų gerovės centras „Pastogė“, kuris ruošia laikinus globėjus bei ieško šeimų, norinčių įvaikinti vaikus. Bet mūsuose jau mažai atsiranda žmonių, norinčių laikinai globoti vaikus, nors valstybė tam skiria 500 lt per mėnesį. Prieš pusmetį teko būti Norvegijoje, kur jau 10 metų kaip nėra vaikų globos namų.

Komentarai

www.blogas.lt/vytauc

@ 2006-12-29 00:24:04

Kol negimė dukra- taip jautriai nereagavau į našlaičių problemą. Dabar kai matau, kaip mažam vaiku reikia meilės ir dėmesio- širdis krauju srūva, kai pagalvoju, kad yra vaikų to nesulaukiančių.
Vienu ar kitu būdu stengsiuos bent vienam našlaičiukui pagelbėt.

Vardas: