Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

April 17, 2004

Pagyvenusių žmonių dienos centras

@ 20:29 |

Vakar Kauno kartų namuose įvyko oficialus Pagyvenusių žmonių dienos centro atidarymas, kuriame dalyvavo socialinės apsaugos ir darbo ministrė V.Blinkevičiūtė.

Tai jau antrasis Kaune Pagyvenusių žmonių dienos centras, finansuojamas Kauno miesto savivaldybės. Prieš trejus metus panašus dienos centras atvėrė duris Panemumės senelių namuose, kuris šiandieną sėkmingai veikia.

Truputis istorijos. 1999 m. Kauno kartų namų darbuotojai parašė projektą „Dienos centras pagyvenusiems žmonėms“ į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamą socialinių paslaugų infrastruktūros plėtros konkursą, kurį laimėjo ir 2002 metų spalio mėnesį jam buvo išskirta 277000 Lt. Už šiuos pinigus buvo iškeltas pastato stogas ir pirmame aukšte įrengtas dienos centras.

Tęsdama savo įsipareigojimus, Kauno miesto savivaldybės taryba 2003 rugsėjo mėn. patvirtino socialinio darbuotojo etatą šio centro veiklai ir buvo pradėti burti žmonės.

Šiais metais Kauno m. savivaldybė išskyrė 100000 Lt mansardos įrengimui ir Kartų namų darbuotojai parašė tęstinį projektą socialinių paslaugų infrastruktūros plėtros konkursui, tikintis gauti likusius pinigus ir galutinai pabaigti projektą. Ateityje mansardoje bus įrengti 8 kambariai, į kuriuos persikels kitos Kartų namų programos, o atsilaisvinusiuose antro aukšto kambariuose bus įkurta kompiuterių klasė ir sveikatingumo kambarys dienos centro lankytojams.

Ketvirtadienį (04 15) taryboje buvo patvirtintos Kauno kartų namų teikiamos mokamos ir nemokamos specialiosios paslaugos, tarp jų specialiosios paslaugos Pagyvenusių žmonių dienos centro lankytojams.

Dienos centre ne tik bus organizuojamos paskaitos, ekskursijos, vakaronės, teikiamos sveikatos priežiūros, dušo, transporto paslaugos, bet pasitelkus savanorius bus nešiojams karštas maistas Vilijampolės seniūnijos gyventojams.

Komentarai

Vardas: