Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

March 10, 2007

Antrosios mamos išėjimas

@ 19:20 |

Vakar palaidojau savo vyro mamą. Ji man buvo kaip antroji mama ir vadindavau ją „Mama“. Tik tas skirtumas, kad į savo mamą kreipdavausi „Tu“, o į savo anytą - „Jūs

Sulaukė ji garbaus amželio - sausio 1 dieną jai sukako 93 metai. Mano prisiminimuose ji visada išliks energinga, nepaprastai darbšti ir tvarkinga moteris. Niekada nedejuodavo, kad sunku, kad neturi pinigų. Atvirkščiai, visi kaimynai ateidavo pas ją visko skolintis. O pragyveno nelengvą gyvenimą. Anksti liko našlė su trimis sūnumis. Vaikystėje labai norėjo mokytis, bet tėvai neleido, todėl baigė tik keturias klases. Šį savo troškimą mokytis stengėsi įdiegti savo trims sūnums, kurie visi baigė aukštuosius mokslus. Prisimenu jos pasakojimą apie tai, kad mirus vyrui namuose buvo likusi tik viena lova, bet ir ta pati užstatyta lombarde, nes visi pinigai buvo išleisti vyro gydymui. Po vyro mirties nepasimetė - dirbo keliuose darbuose, augino kiaules ir leido vaikus mokytis, o metai buvo sunkūs - 1954-ieji.

Prisimenu iš Jos pasakojimų, kiek Jai teko jėgų padėti, kad dorai išaugintų savo tris ąžuolus ir išleistų juos į gyvenimą. Man visada Ji liks tikros Motinos pavyzdžiu.

Praeitą savaitgalį dar buvome susitikę Panevėžyje. O antradienį ramiai užgeso Jos širdis. Tegul būna Jai lengva Lietuvos žemelė.

Komentarai

Archatas

@ 2007-03-13 21:16:28

Užuojauta ir amžiną atilsį.

saule.uzsieniete

@ 2007-04-09 09:25:04

Uzjauciu.. Labai graziai parasete apie savo anyta.. :)

Vardas: