Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

June 25, 2007

Įspūdžiai iš Grenoblio

@ 19:21 |

Vakar po pietų grįžome iš Grenoblio, kur dalyvavome Kauno ir Grenoblio susigiminiavimo dešimtmečio šventėje. Iš Kauno išvykome mikroautobusu penktadienį ryte. Pirmasis skrydis buvo iš Vilniaus į Frankfurtą, po to - iš Frankfurto į Lioną, ir kelionė mikroautobusu į Grenoblį. Lėktuvai vėlavo, taigi Grenoblyje atsiradome tik apie 21 val.

Kaunas ir Grenoblis bendradarbiauja kultūros, muzikos, sveikatos, teisės srityse. Kitais metais numatytas ir konkretus bendradarbiavimas socialinėje srityje. Numatoma kitą vasarą pakviesti 20 Kauno vaikų globos namų auklėtinių praleisti atostogas Grenoblyje. Sėkmės atveju numatoma didinti vaikų skaičių. Tai labai graži dovana Lietuvos vaikams.

Rytojaus dieną dalyvavome ekskursijoje po miestą bei „10 metų giminiavimosi tarp Grenoblio ir Kauno“ parodos atidaryme. Šią parodą sudarė stendai, kuriuose paruošti plakatai su nuotraukomis, liudijančiomis esmingiausius bendravimo momentus. Po parodos atidarymo griežė jaunieji smuikininkai ir violončelistai, tarp kurių buvo ir atlikėjai iš Lietuvos. Kartu vyko ir tarptautiniai jaunimo susitikimai, kuriuose šoko ir Lietuvos atstovai.

Parodos atidaryme dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė susigiminiavimo komiteto prezidentai - R.Auzimour ir E.Tamašauskas, Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Guy Yelda, Lietuvos ambasados Prancūzijoje trečioji sekretorė R.Repečkaitė, Kauno miesto meras A.Kupčinskas bei Grenoblio meras Michel Destot. Grenoblio meras mane sužavėjo savo nuoširdumu bei oratoriniais sugebėjimais. P.Destot atstovauja socialistų partiją ir yra išrinktas Grenoblio meru trečią kadenciją. Ponia Marie Destot yra kilusi iš Lietuvos, ją su Lietuva sieja asmeniniai ryšiai.

Naktį iš šeštadieno į sekmadienį palikome svetingąjį Grenoblį bei nuoširdžius jo žmones ir autobusu išvažiavome į Lioną.

Komentarai

julija

@ 2007-09-07 09:16:55

sokau grenoblyje, galiu patvirtinti, kad ten nuostabu, projekto dalyviais labai rupinosi. labai noreciau ten sugrizti.gal yra daugiau kokiu projektu?...:)

Vardas: