Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

September 9, 2007

Vasaros atgarsiai

@ 16:53 |

Liepos gale prieš mano atostogas netoli Kretkampio (Šakių rajonas) vyko autokroso varžybos. Kaip tik tą savaitgalį buvau atvažiavusi į Kretkampį. Eidama pro šalį mačiau, kaip buvo privažiavę daug prekybininkų, kurie pardavinėjo alų ir maisto produktus. Buvo daug sirgalių, kurie po renginio paliko dideles krūvas šiukšlių - blizgančių pakuočių nuo ledų ir sausainių, skardinių nuo alaus, plastikinių indų, iš kurių buvo valgyti šašlykai ar kas kitas. Visas tas šiukšlynas buvo išsisklaidęs palei Pavilkijo trasos ilgį link Kretkampio. O ten tokie gražūs pušynai... Renginį organizavo Šakių techninio sporto klubas, kuris ir turėjo būti atsakingas už aplinkos sutvarkymą. Renginyje dalyvavo ir Šakių rajono meras, kuris sveikino nugalėtojus. Renginys negalėjo vykti be savivaldybės leidimo.

Labai man buvo liūdna, kai po rugpjūčio 15 dienos vis dar tvyrojo kalnai šiukšlių ir buvo nesutvarkyta aplinka. Neištvėrusi, paskambinau į Šakių rajono laikraštį „Valsčius“. Maloniai pasikalbėjome. Po to atvažiavo korespondentė, nufotografavo, parašė straipsnį. Labai džiaugiuosi, kad tai davė rezultatą - šiandien šiukšlių ten nebėra. Dėkoju korespondentei.

Kaip aš juokiuosi - Kretkampyje taip pat padariau žygį - apie gyvenvietę vaikščiojau ir rinkau į maišelį šiukšles. Man ten irgi skaudu matyti nuostabią gamtą, teršiamą šiukšlėmis. Grįžtant namo per autobuso langą stebėjau daug pamiškių, kur mėtosi šiukšlės. Negaliu suprasti, ar tai nežeidžia tų žmonių akis, kurie jas mėto.

Juk mes turime branginti tą, ką esame gavę ir ko patys nesugebame sukurti.

Komentarai

Vardas: