Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

September 30, 2007

Rytoj - tarptautinė pagyvenusių žmonių diena

@ 17:25 |

Užmirški negalias, kančias, nelaimes,
Gal būt ir tau dienų praėjusių melodija dar suskambės
Tiktai išeik į vaiskią rudens naktį
Ir tyliai pastovėk po krintančiom žvaigždėm.

Nuoširdžiai sveikinu senjorus su tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Linkiu Jums daug sveikatos, stiprybės ir visų Jūsų svajonių išsipildymo.

Džiaugiuosi, kad visai neseniai Kauno miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą - paskelbti spalio mėnesį Kaune Pagyvenusių žmonių mėnesiu. Tai įvyko neatsitiktinai. Kiekvienais metais Kaune vis daugėja senjorų ir jie užima vis didesnį procentą tarp Kauno gyventojų. Todėl senjorai turi būti vis daugiau girdimi ir matomi. Šiuo metu Kaune yra maždaug apie 20% pagyvenusių žmonių. Šio sprendimo iniciatoriumi buvo socialinių, šeimos ir jaunimo komitetas. Priėmus tarybos sprendimą, buvo sudaryta darbo grupė, atsakinga už renginių plano sudarymą spalio mėnesiui. Šį mėnesį renginiai vyks visose seniūnijose, Panemunės senelių namuose, Kauno kartų namuose. Spalio 12 ir 29 dienomis vyks renginiai Girstučio kultūros rūmuose. Visi renginiai nemokami. Visą mėnesį 5-8 klasų mokiniams vyks rašinių konkursai, o darželinukams - piešinių konkursai, pagerbiant pagyvenusius žmones. Baigiamajame koncerte Girstučio rūmuose bus apdovanoti laureatai.

Ateityje planuojame prie seniūnijų įkurti pagyvenusių žmonių tarybas, kurios galėtų deleguoti kandidatus į patariamąją pagyvenusių žmonių tarybą prie savivaldybės. Toks modelis yra kitose šalyse. Aš manau, kad tai galėtume įgyvendinti ir pas mus.

Kauno m. savivaldybėje planuojame įrengti atsiliepimų dėžutę, į kurią galėsite įmesti pastebėjimus ir pageidavimus dėl šio mėnesio švenčių organizavimo. Aptarę Jūsų pasiūlymus, galėsime ateityje tobulinti šios švenčių rengimą.

Linkiu visiems rytoj ir visų šventės renginių metu geros nuotaikos. Tikiu, kad mūsų visų bendrų pastangų dėka Jūs nors valandėlę kitą pamiršite savo skausmus, negalias ar jus slegiančią vienatvę. Būkite visi laimingi!

Komentarai

Zosė

@ 2007-10-01 19:21:11

Šaunuolė, taip ir toliau. Seneliams dar daugiau dėmesio reikia.

Vardas: