Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

October 14, 2007

Vertybės

@ 15:08 |

Toks sutapimas, kad vakar po ranka man pasitaikė du straipsniai panašia tematika - apie vertybes. Pirmąjį skaičiau „Darbo biržos naujienose“.Čia redaktorė M.Jankauskienė rašo, kad dažnai nesusimąstome apie savo gyvenimo būdą, kurį ir apsprendžia mūsų vertybinė orientacija. Autorė mini, kad šiais laikais dvasiniai dalykai neatskiriami nuo materialinių, bet kodėl tada patys pykstame, kai mus nuvilia, aprėkia. Toliau autorė, cituodama prof. J.Minkevičių, padaro išvadą, kad pagal žmogaus poreikius galime atpažinti ir žmogaus vertybes, ar jis yra dvasingas, ar sumaterialėjęs. Aišku, gal kas autorei papriekaištaus, - kokios ten galvoje gali būti aukštos materijos, kai pilvas valgyti prašo... Bet tai jau kraštutinumai...

Kitas straipsnis - laikraštyje „Žalioji Lietuva“. Jo antraštė - „Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo kelias“. Minint spalio 4 d. Pasaulinę gyvūnijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo dieną, šiame straipsnyje aprašomas visas Šv. Pranciškaus gyvenimas.

Pranciškus tiesiog suprato tą tiesą, kad nė vieno žmogaus negalima vertinti pagal tai, ką jis turi, bet tik pagal tai, kas jis yra. Pinigų pelnymas, pinigų turėjimas, pinigų leidimas sau - šitaip nesukuriamas joks gyvenimas. Nedoro milijonieriaus gyvenimo lygis žemesnis negu garbingo juodadarbio. Dabartinę "gyvenimo lygio" sampratą reikėtų apversti aukštyn kojomis. "Gyvenimo lygis" - tai dvasiniai turtai. Pranciškus tai suvokė labai rimtai ir aiškiai.

Taip, mes, pagyvenę žmonės, nepavydime jaunimui, kuris dažnai dėl materialinių vertybių palieka savo Tėvynę ir emigruoja į užsienį. Kiekvienas mes turime vieną gyvenimą ir jį pragyvename taip, kaip mums atrodo tinkama. Bet dažnai, kaip rodo gyvenimiška patirtis, užsienyje uždirbti pinigai neatneša laimės - užklumpa ligos ar kitos socialinės problemos. Dar baisiau, kai išvažiuoja į užsienį tėvai, palikdami auklėti vaikus seneliams ar giminėms. Tėvų iš užsienio siunčiami pinigai niekados neatstos tėvų meilės. Jau nekalbant apie tai, kiek jaunų žmonių žūsta užsienyje. Beveik kiekviename tarybos posėdyje svarstome klausimus apie kompensacijų išmokėjimą žuvusiųjų artimiesiems...

Komentarai

Paulius

@ 2007-10-19 16:08:41

Su gimtadieniu Miela Loreta! Daug Jums sekmes ir laimes!

Loreta Kudarienė

@ 2007-10-28 17:25:25

Siūlau paskaityti straipsnį spalio 26d "Kauno dienoje".Antraštė " Regimantas Adomaitis:Lietuvai reikia antro sąjūdžio".
Citata iš straipsnio - "Juk šiandien vertybes nustato pinigas.Kaip svyruoja pinigo kursas,taip svyruoja ir vertybių skalė."
Pilnai pritariu straipsnyje išsakytoms mintims.

Vardas: