Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

January 20, 2008

2008 sausio 3 -ji savaitė

@ 18:23 |

Praeitą pirmadienį susitikusi su seniūnais pasiūliau seniūnijose įkurti pagyvenusių žmonių tarybas, kurios galėtų teikti pasiūlymus savivaldybei dėl paslaugų teikimo pagyvenusiems žmonėms. Juk Kauno mieste, kaip ir visoje Lietuvoje yra apie 20% pagyvenusių žmonių t.y. žmonių, kuriems 60 metų ir daugiau. Tikiuosi, kad po 2 savaičių susitikę toliau gvildensime šią problemą.

Trečiadienį vykusiame kolegijos posėdyje aš palaikiau administracijos pateiktą informaciją, kad Kaune reikėtų steigti viešosios tvarkos padalinį, bet jokiais būdais nesutikau su ta nuomone, kad tarybos sprendimu turėtų būti didinamas administracijos darbuotojų pareigybių skaičius. Mano nuomone, tokį padalinį galima būtų įkurti sumažinant darbuotojų skaičių komunaliniame, aplinkosaugos skyriuose, bei perkeliant seniūnijose esančius specialistus (aplinkosaugininkus) į šį padalinį. Minėtas padalinys vykdytų Seniūnijų teritorijų priežiūrą, būtų atsakingas už prevencinių projektų ir programų rengimą ir vykdymą. Minėtas poskyris taip pat kontroliuotų kaip laikomasi aplinkos tvarkymo ir švaros, gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių, stebėtų nelegalių, laikinų statinių neteisėtas statybas bei organizuotų nelegalių pastatų nugriovimą ir kt. Vilniaus miesto savivaldybėje jau yra įkurtas Viešosios tvarkos skyrius. Kolegija nutarė tęsti šio klausimo nagrinėjimą.

Ilgai reikėjo įtikinėti administracijos atstovus dėl socialinių klausimų sprendimo toje pačioje kolegijoje. Džiaugiuosi, kad Meras palaikė socialinių reikalų komiteto pasiūlymą dėl „Dėl Dovilės Petrusevičiūtės“ ir klausimas buvo išspręstas teigiamai. Taip pat negalėjau sutikti, kad dvi motinos su vaikais būtų išmestos į gatvę iš savininkams grąžintino namo Savanorių 239. Siūliau joms suteikti laikiną būstą. Taip „kariavau“ kolegijos posėdžio metu, ir tą patį trečiadienį po pietų valdančiosios koalicijos posėdžio metu išgirdome liūdną žinią - staiga mirė tarybos narys Vladas Žalnierauskas. Tai buvo pritrenkianti žinia - prieš keletą dienų dar jis mane pasivedėjo savivaldybėje koridoriuje ir aiškinamomės, dėl ketvirtadienaį vyksiančio posėdžio ir numatytų spręsti klausimų. Jis labai pergyveno dėl vieno klausimo ir aš jį patikinau, kad balsuosiu „UŽ“. Kaip visada, Vladas buvo aktyvus , entuziastingas ir kupinas naujų minčių ir idėjų.

Mielas Vladai, tebūnie Tau lengva Lietuvos žemelė!

Kolegos staigi mirtis dar kartą patvirtino, kokie mes visi esame trapūs, silpni ir laikini šioje žemėje.

Ketvirtadienį tarybos posėdyje buvo išbraukta daug klausimų, ir posėdis baigėsi neįprastai greitai – apie 14 val. Posėdžio metu man labai atrodė keistos kolegų diskusijos dėl klausimo, susijusio su Mero pavadavimu jo komandiruotės metu. Kolegoms iš Darbo partijos atrodė nepatikima palikti atstovauti Kauną socialdemokratų atstovui - bet juk jis yra vienas iš 4 vicemerų ir jau ankstesniame posėdyje buvo nutarta, kad vicemerai vaduos Merą rotacijos principu. Bet viskuo juk kalta televizija, kuri transliuoja tarybos posėdžius, todėl dažnai kai kuriems tarybos nariams norisi tuščiai pakalbėti...

Pagaliau atėjo ilgai lauktas šeštadienis, ir aš radau porą valandų laiko pasėdėti prie televizoriaus - žiūrėjau Eurovizijos atranką. Kaip ir dauguma - pirmą vietą skyriau SASHA SON. Man buvo maloniai netikėtas Raimondos pasirodymas, patiko ir FUNNY BEAT, tik 4 vietą skyriau Jurgiui Bruzgai, o ne Ingridai Žiliūtei. Šiaip, pritariu komisijos nuomonei, kad atrankoje yra mažai atlikėjų, kurie dainuoja ir kurių dainos tinka Eurovizijos konkursui.

Komentarai

BIrute

@ 2008-01-24 19:19:39

noreciau paklausti,jai esu tremtine ar man priklauso butas.Savo istorija man sunku paaiskinti nes reiketu rasyti ne lapa ir ne du.Gyvenau 20 metu name kuris veliau buvo grazintas namo savininkei,likom gatveja,ir niekur negalime rasti teisybes,vaiko is vienos vietos y kita,ar tai normalu?sulaukusi 55 metu net neturiu nuosavo busto.eilini karta isitikinau kad ieskoti teisybes beprasmiska,kas zino toky jausma tas suprs.Ar tai laisva lietuva,ar mes jau europieciai???gal kas patartumete ka man daryti?kur kreiptis?kur ieskoti teisybes?aciu.

BHNjZBRrFWTAuDYiwG

@ 2012-09-14 03:15:09

Wow, your post makes mine look febele. More power to you!

Vardas: