Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

December 29, 2003

Renginys Rotušėje

@ 21:25 |

Šiandien dalyvavau nuostabiame renginyje Kauno Rotušėje. Šis renginys labai pamalonino mano širdį.

Renginys buvo skirtas:

  1. įteikti „Gerumo plytas“ nusipelnusiems Kaunui žmonėms,
  2. įteikti labdaros baliuje surinktus pinigus gabiems muzikos srityje, bet nepasiturinčiose šeimose gyvenantiems vaikams,
  3. pažymėti verslininkus, paskyrusius lėšas Kauno šventinei reklamai.

Jau treti metai, kai Kaune prieš Naujuosius Metus įteikiamos „Gerumo plytos“. Šios idėjos iniciatorius buvo tuometinis miesto meras E. Tamašauskas. Kas tai per plytos ir už ką jos suteikiamos? Tai simbolinės balto skaidraus stiklo plytelės raudonam įdėkle. Šiais metais jų buvo 27. Šiuos žmones apdovanojimui siūlė pavieniai žmonės ir organizacijos, siųsdami laiškus ar internetu. Kauno m. meras A. Garbaravičius jas įteikė nusipelnusiems gerais darbais Kaunui žmonėms. Tai - arkivyskupui S.Tamkevičiui, poetui R.Keturakiui, akt.Masiuliui, krepšininkui A. Saboniui, aktorei R. Varnaitei. Buvo įvairių specialybių žmonių – 2 gydytojos, gaisrininkas, socialinė darbuotoja, nevyriausybinių organizacijų atstovai. Man labai buvo džiugu, kad viena plyta teko ir Kauno kartų namuose gyvenančiam 90 metų seneliui, kuris savo keletą arų žemės ir dalį medinio namelio padovanojo savivaldybei. Deja, jis sėdi invalido vežimėlyje ir miesto meras po renginio nuvyko į Kartų namus įteikti "Gerumo plytą". Vaclovas buvo tiek susijaudinęs, kad net nubraukė ašarą.

Į renginį buvo pakviesti ir ankstesniais metais gavusieji „Gerumo plytas“ žmonės. Po renginio visi fotografavosi su Kauno meru.

26.d vykusiame labdaros baliuje surinktos lėšos (apie 36 tūkst.Lt) buvo išdalintos gabiems muzikos srityje, bet nepasiturinčiose šeimose gyvenantiems vaikams. Kai kurie iš jų gavo stipendijas.

Be išvardytų svečių renginyje dalyvavo miesto tarybos nariai, kai kurie savivaldybės administracijos atstovai ir daug žurnalistų. Didžioji Rotušės salė buvo pilnutėlė.

Gražus renginys, ar ne?

Komentarai

besar

@ 2003-12-30 11:52:41

Ar ne per daug plytų buvo išdalinta? Čia taip retoriškai :) Kartais tokie simboliai nebetenka vertės, kai jie yra dalijami neįvertinant juos gaunančių žmonių svarbos.

Loreta Kudarienė

@ 2004-01-01 16:35:06

"Gerumo plytų" nėra per daug, kadangi ruošiamasi statyti "Gerumo namą".

Nerijus

@ 2004-01-03 17:47:20

Kuomet ir kur bus statomas "gerumo namas"??!
:)
As tai manau, kad labiausiai vertas gerumo plytos buvo Arvydas Sabonis...
Jam kasmet butu galima jas iteikinet...

Loreta Kudarienė

@ 2004-01-03 21:02:31

Meras A. Garbaravičius savo sveikinimo kalboje nekonkretizavo, kada ir kur bus statomas "Gerumo namas", bet, galvoju, kad dar reikės palaukti, kadangi išdalintos tik 76 ar 77 "Gerumo plytos".

Pritariu, kad Arvydas Sabonis tikrai vertas "Gerumo plytos". Kauniečiai Arvydą ypač gerbia ir juo didžiuojasi. Ypač didelėmis ovacijomis Arvydas buvo sutiktas tarybos posėdyje, kai jis pranešė, kad grįžta į "Žalgiriuką".

Iš kitos pusės, galvoju, kad egzistuoja daug įvairių būdų, kuriais galima būtų atlikti gerus darbus, vertus "Gerumo plytų".Vardas: