Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

April 27, 2008

Kada...

@ 16:54 |

Visai neseniai įsikūrė Žemaičių partija, dabar jau kuriama Tautos prisikėlimo partija. Šeštadieninėje „Kauno dienoje“ skaičiau A.Valinsko interviu apie naujai kuriamą partiją ir jos uždavinius. Pasirodo, kad naujai kuriama partija, kurią kuria A.Valinskas ir kitos įžymybės, žada kandidatuoti į Seimą, bet neketina tapti parlamentarais. Jie, Valinsko teigimu, atvers kelią profesionalams ekonomistams, teisininkams, kurie galėtų valdyti Lietuvą. A.Valinskas įsitikinęs, kad ši nauja partija sėkmingai kovos su „populistinėmis“ Darbo bei Tvarkos ir Teisingumo partijomis, kurios kelia grėsmę saugumui.

Pasiskaitau tokius rašinius ir galvoju, ar kada nors Lietuva subręs politiškai, kai prieš kiekvienus rinkimus nebus kuriamos naujos partijos ir tik mažės esamų partijų skaičius, aiškiai išsikristalizuojant kairei ir dešinei pusei. Galvoju, kokių iš tikrųjų jėgų vedini šie žmonės kuria naujas partijas. Jeigu anos „populistinės“ partijos, jau dabar aišku, buvo įkurtos, norint susilpninti Lietuvos valstybę, tai kokių tikslų vedini žmonės kuria šias naujas partijas. Ar tik dėl ambicijų ir noro patekti į naująjį seimą Skarbalius įkūrė Žemaičių partiją? Ar gal kils noras kurti ir kitas panašias regionines partijas ir griauti iš vidaus valstybę? Iš paviršiaus atrodantys tik nekalti žaidimai, kurie gali turėti ir kitus tikslus. Nejaugi mes esame tik tokie menki žmonės, kuriems rūpi tik savas gerbūvis ir nei vienas negalvoja apie Lietuvos ateitį. Ar dar ilgai turėsime laukti, kad užgimtų tokie didžiavyriai, kurie pasiaukotų dėl Lietuvos ir atiduotų Jai visą savo gyvenimą. Mano nuomone, mes jau esame neverti Lietuvos himne skambančių žodžių - „Vardan tos Lietuvos - vienybė težydi“.

Taigi, iš pradžių ir man labai širdį skaudėjo, kai reikėjo ryžtis Lietuvos Krikščionių Demokratų partijos susijungimui su Tėvynės Sąjunga, bet juk turime mąstyti plačiau, ir iš tikrųjų galvoti apie savo Tėvynę ir jos ateitį. Turime juk visam laikui įsisąmoninti himno žodžius.

Komentarai

Vardas: