Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

May 18, 2008

Šeima

@ 18:15 |

Šiais metais jau sukanka 14 metų, kai Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu gegužės 15-ąją švenčiama Tarptautinė šeimos diena.

Praeitą penktadienį Kauno m. savivaldybėje vyko renginys „Šeima - mama, tėtė ir aš“, skirtas Tarptautinei šeimos dienai paminėti.

Kas yra šeima ir ką ji duoda visuomenei? Šiuo metu Seime vyksta aštrios diskusijos dėl šeimos koncepsijos patvirtinimo. Šioje koncepsijoje numatoma patvirtinti šeimos apibrėžimą „šeima - sutuoktiniai ir jų vaikai (įvaikiai), jeigu jų yra“. Aš visiškai pritariu tokiam šeimos apibrėžimui. Pagrindinės šeimos funkcijos - vaikų gimdymas, vaikų auginimas ir auklėjimas. Daugumai žmonių šeima - saugumo ir laimės vieta, kur visi išmoksta solidariai gyventi. Šeima yra pagrindinė visuomenės ląstelė, garantuojanti visuomenės išlikimą. Vaikų raidai yra labai svarbu, kad juos augintų abu tėvai - motina ir tėvas, todėl mes visokiais būdais Lietuvoje turime propaguoti tradicinę šeimą, kuri išlieka ir pagrindine Europos socialinio modelio atrama. Tik per šeimą vaikai yra ugdomi pagrindinių vertybių, todėl ypač mes turime propaguoti ir liudyti tas krikščioniškas šeimas, kurios dorai augina ir auklėja savo vaikus. Daugelio dalykų, kurių individas gauna šeimoje, negali suteikti jokios valstybinės struktūros. Nepaisant to, Lietuvoje dar nepakankamai yra skatinamos tradicinės šeimos - vis dar nėra galimybių tinkamai derinti šeimos ir profesinį gyvenimą, bei pakankamai laiko skirti vaikų auklėjimui. Dažnai Lietuvoje nesudaromos sąlygos šeimos nariams dirbti nepilną darbo dieną. Gal būt galima būtų suteikti gausioms šeimoms išimtis ar lengvatinius kreditus, įsigyjant būstus.

Aš manau, kad tik bendromis pastangomis propaguodami tradicines šeimas, mes sugrąžinsime dvasines vertybes į šeimą ir tuo pačiu skatinsime dvasinį visuomenės atgimimą.

Komentarai

Vardas: