Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

June 15, 2008

Šilumos kainų šuolis

@ 18:22 |

Praeitoje Kolegijoje AB „Kauno energijos“ atstovai pristatė Šilumos bazinių kainų nustatymo projektą, pagal kurį nuo artėjančio šildymo sezono šiuo metu galiojanti vienanarė šilumos kaina - 14,67 ct/kWh padidėtų iki 21,12 ct/kWh (kainos padidėjimas - 44%). Minėti atstovai padidėjusią šilumos kainą sieja su padidėjusia šilumos kaina, kurią jie perka iš Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ valdomos Kauno termofikacinės elektrinės. Labai liūdna, kad pristatymo metu Kauno energijos atstovai nieko smulkiau negalėjo paaiškinti apie tolimesnę šilumos ūkio vystymo strategiją. Susidarė vaizdas, kad kitais metais vėl atitinkamai bus didinama šilumos kaina ir nenumatomos konkrečios investicijos į susidėvėjusių vamzdynų atnaujinimą. Vienintelė jų pasiūlyta išeitis - būsto renovacija.

Pernai lapkritį Seime priimtas „Šilumos ūkio įstatymo pakeitimo įstatymas“, kuris įsigaliojo nuo š. m. sausio 1 dienos, reglamentuoja, kad šilumos tiekėjas kainas privalo derinti tik su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija, o savivaldybių Tarybos visai nušalinamos ir negali daryti įtakos šilumos kainos nustatymui.

Šią savaitę dar numatyta šį klausimą svarstyti Kauno m. savivaldybės trišalėje taryboje. Jau ir anksčiau, kai vyko preliminarus šio klausimo trišalėje taryboje svarstymas aš kategoriškai pasisakiau „prieš“ tokį didelį kainų padidinimą. Toks didelis šilumos kainų šuolis labai pablogintų žmonių gyvenimo sąlygas, ir ypač skaudžiai paliestų neįgalius ir pensijinio amžiaus žmones.

Komentarai

Vardas: