Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

August 31, 2008

Eitynės į Šiluvą

@ 17:35 |

Šiandien, tęsiant piligrimų tradiciją, vyko tikinčiųjų eitynės į Šiluvą. Jos vyksta kiekvieną paskutinį rugpjūčio sekmadienį. Kaip visada, vieni maldininkai kelionę pėsčiomis pradėjo nuo Dubysos (Katauskių sodybos), kiti iš Tytuvėnų. Pirmiesiems teko nueiti 7 km, antriesiems apie 8 km. Aš vykau su pirmųjų maldininkų kolona. Eitynės nuo Dubysos prasidėjo 9 val. Visą kelią buvo kalbamas rožinis. Likus maždaug 1,5 km iki Šiluvos pasukome iš kelio ir stabtelėjome prie naujai pastatyto didelio ąžuolinio kryžiaus. JE Kauno arkivyskupas S.Tamkevičius padėkojo kryžiaus kūrėjams ir statytojams bei pašventino kryžių. Šiluvą pasiekėme apie pusę dvylikos. Mane labai maloniai nustebino naujai sutvarkyta aikštė priešais bažnyčią. Aikštė padidinta, praplatinta, joje stovi naujai Krokuvoje išlieta Marijos skulptūra.

Ypatingai man suvirpino širdį JE arkivyskupo S.Tamkevičiaus pamokslas. Jame buvo iškeltos mintys, kad gyvenime pirmenybę turime atiduoti dvasiniam tobulėjimui, o ne pinigų ieškojimui. Mes iškovojome nepriklausomybę, bet dar dažnai neturime dvasinės laisvės ir esame vergais. Kasdien turime ieškoti Dievo valios pasireiškimo ir tada sakyti „Taip“. Turime savęs išsižadėti ir drąsiai nešti kryžių. Aš manau, kad per pamokslą išgirsti žodžiai ne vienam sukėlė daug minčių pamąstymui.

Po Šv. Mišių buvo pašventinta Marijos skulptūra ir Jono Pauliaus II gatvė. Tenka pastebėti, kad šiandien Dievulis palepino mus maldininkus, davęs tokį nuostabų orą. Beje, šiandien nemačiau populistinių partijų autobusų, kuriais aną kartą prieš rinkimus žmonės buvo vežami į Šiluvą. Gal dar pasirodys per Šiluvos atlaidus rugpjūčio 7 - 14 dienomis. Aš manau, kad mūsų žmonės vieną kartą turėtų atskirti grūdus nuo pelų...

Komentarai

Vardas: