Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

May 16, 2004

Tarptautinė šeimos diena

@ 16:37 |

Pasaulyje buvo minima tarptautinė šeimos diena. Anksčiau buvau minėjusi, kad Lietuvoje silpnai išvystyta šeimos politika.

Vakar radijo laidoje „Ryto garsai“ girdėjau interviu su psichologu - psichoterapeutu G.Navaičiu. Laida mane labai sudomino. Gerb. G.Navaitis išdėstė priežastis, kodėl Lietuvoje netvirtos šeimos ir daug skyrybų. Viena iš priežaščių – nevyksta pasirengimas gyventi šeimoje. Turėtų būti daugiau nemokamų konsultacijų šeimos klausimais. Gerb. G.Navaitis kėlė klausimą, ar išmokų šeimoms didėjimas turi įtakos demografijai. Pašnekovas paminėjo, kad jaunos poros, kurių tėvai buvo išsituokę, turi didesnę tikimybę pačios išsituokti. Ponas G.Navaitis pažymėjo įdomų faktą, kad Singapūre didesnes išmokas gimus vaikui gauna šeimos, kurių abu tėvai turi aukštąjį išsilavinimą.

Aš dirbu Kauno kartų namuose, kur laikinai (apie metus laiko) gyvena vienišos mamos su vaikais. Nuo 1996 metų, kai pradėjo veikti šie namai, juose gyveno virš 150 mamų. Dirbant pastebėjau, kad nemažai šių nepilnų šeimų tokį šeimos statusą jau yra tarsi paveldėję iš savo motinų ar netgi senelių t.y. ir motinos ir netgi močiutės buvo vienišos motinos. Ir labai sunku joms išeiti iš šio užburto rato ir sukurti pilną darnią šeimą.

Mano nuomone, kiekvienam vaikui reikalingi abu tėvai ir tik tokioje šeimoje augdamas vaikas jaučiasi laimingas.

Komentarai

Vardas: