Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

May 23, 2004

Migracija

@ 19:11 |

Jau kelinta savaitę įvairiais kanalais mus pasiekia informacija, kad daug žmonių ir ypač jaunimo išvyksta į Angliją ir Airiją ieškoti darbo. Įstojus į Europos Sąjungą tai tapo legalu ir todėl vis daugiau žmonių pasinaudoja šia galimybe. Vieniems gal pasiseks geriau, kitiems blogiau, bet didelė žmonių dalis gali visam laikui palikti Lietuvą. Jau dabar pasigirsta balsai, kad Lietuvoje pradėjo trūkti kvalifikuotos darbo jėgos. Ir ilgainiui šis procesas spartės, nes Lietuvoje palyginti su kitomis Europos šalimis labai maži atlyginimai.

Kyla klausimas, ar pas mus nepradės plūsti dar pigesnė darbo jėga iš Rytų , kad užpildytų darbo rinką. Jei ne, tai galima būtų prognozuoti, kad po kokių 10 metų neužteks dirbančiųjų, kurie galėtų išlaikyti pensijinio amžiaus žmones. Bet gal be reikalo nereikėtų būkštauti, nes dalis jaunimo susikaupę kapitalo kitose šalyse, grįš gyventi į Lietuvą.

Komentarai

kazinau

@ 2004-05-23 20:05:36

turbut viena is priezasciu, kodel europos sajunga tiek nauju saliu prisikviete yra tai, kad patyr nebegali savo pensininku islaikyt...atvaziuos durneliai is rytu europos, padarys juodo darbo, bus uz ka pensijas saviem moket - o europa sensta, ar tik ne trecdalis jau yra vyresni nei 60 metu. ne kas.

svedas

@ 2004-05-24 11:39:07

grisim! galvojat smagu pas svedus sedeti, pinigai geresni? tai kas, kad ne braskes renku, o klaviatura maigau. vistiek pragyvenimas cia toks brangus, kad i parduotuve eiti nesinori, tik ir galvoji zmogus, kiek visko uz tuos pacius pinigus Lietuveleje nusipirktum. ir kaupi krona po kronos. grisim!

Vardas: