Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

June 14, 2009

Lietui pliaupiant...

@ 14:46 |

Šiandien nuo pat ryto pliaupia lietus. Niekur iš namų nesinori eiti, todėl anksčiau negu įprastai sėdau prie kompiuterio ir bandysiu pasidalinti kai kuriomis mintimis.

Praėjusią savaitę visus sujaudino Socialinės apsaugos ir darbo ministro R.Dagio išreikštos mintys dėl pajamų mokesčio didinimo 3-4%. Aišku, tai sukėlė daugumos žmonių neigiamą reakciją, nes tuo pačiu ženklai sumažėtų atlyginimai.

Kaip teigiama spaudoje, per sausį-gegužę į „Sodrą“ neįplaukė 470 mln. litų pajamų. Neoficialiais BNS duomenimis „Sodra“ jau yra pasiskolinusi 1,1 mlrd. Lt. Prognozuojama, kad iki metų pabaigos „Sodra“ gali negauti mažiausiai 1,5-2 mlrd. litų planuotų pajamų.

Dėl tokios susiklosčiusios padėties vienaip ar kitaip vis tiek bus priimami nepopuliarūs sprendimai.

Latvijoje, kur padėtis yra dar blogesnė, ministrų kabinetas nusprendė 20% sumažinti valstybės tarnautojų algas, bei 10% sumažinti pensijas nedirbantiems pensininkams ir 70% - dirbantiems pensininkams. Taip pat neapmokestinama algos dalis nuo liepos 1d. bus sumažinama nuo 90 iki 35 latų. Mano nuomone, sumažinus pensijas dirbantiems pensininkams, kartu bus dalinai sprendžiama bedarbystės problema.

Bet šiandien lietui pliaupiant, kyla ne vien tik neigiamos emocijos. Su malonumu prisimenu birželio 6 d. Vilniuje vykusį moterų katalikių suvažiavimą, kuriame teko dalyvauti. Buvo patvirtintas naujas statutas, kuris įsigalios jį patvirtinus Lietuvos vyskupų Konferencijai. Pagrindiniai LKMS tikslai: ugdyti Dievo ir Tėvynės meilę, krikščioniškas šeimos tradicijas, skleisti visuomenėje katalikišką požiūrį į santuoką ir moterį, propaguoti visuomenėje artimo meilę, analizuoti šeimos problemas, siekiant, kad būtų priimti įstatymai, ginantys tradicines šeimas ir kt. Suvažiavimo metu išrinkta nauja pirmininkė. Ja tapo Janina Klungevičienė. Suvažiavimas, prasidėjęs Šv. Mišiomis Šv. Kazimiero bažnyčioje, vyko labai šiltoje, tarpusavio meile dvelkiančioje atmosferoje.

Komentarai

jvwVQFtzkR6G

@ 2016-10-28 07:42:57

That's really thinking at an imisprseve level

Vardas: