Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

June 5, 2004

Bendrabučių perspektyva

@ 22:00 |

Trečiadienį apsilankiau bendrabutyje, kuris yra Lampėdžių gatvėje Nr 10. Daugiau kaip prieš metus šį bendrabutį Kauno miesto savivaldybė perėmė iš Veterinarijos akademijos, nes jis jai nebebuvo reikalingas. Prieš pusmetį dar vienas bendrabutis (tiesa tik 1 ir 5 aukštai) buvo perimtas iš KTU.

Kyla keletas klausimų: ar bendrabučių poreikis mažėja dėl sumažėjusio studentų skaičiaus, ar aukštosios mokyklos nepajėgios atremontuoti ir išlaikyti šių bendrabučių, ar sudentai nenori juose gyventi ir verčiau nuomojasi privačiai?

Perėmusi bendrabutį, Kauno miesto savivaldybė apgyvendino jame daugiausia socialiai remtinus žmones. (Iš viso apie 80 šeimų, tarp jų yra daugiavaikių šeimų, daug vienišų motinų, daug bedarbių). Šiems žmonėms bendrabučio suteikimas buvo didelis ramstis, ir jie sutiko apsigyventi tinkamai nesuremontuotame pastate. Iš kitos pusės, visiems šiems žmonėms kartu apsigyvenus viename pastate atsirado daug įvairių socialinių problemų.

Mąstau, ar ateityje išliks bendrabučio sąvoka ir kokia šių pastatų perspektyva? Kas juos remontuos? Gal valstybei ir toliau reikės išlaikyti tam tikrą žmonių grupę, kurie nepajėgūs savimi pasirūpinti? Ne paslaptis, kad ir dabar šie žmonės neišgali susimokėti už suteiktą būstą ir turi skolų.

Komentarai

Vidmantas

@ 2004-06-06 14:45:07

greitai tokie bendrabučiai pradės byrėti... Jau Klaipėdoj sienos pradėjo griūti (jei sekate naujienas), netruks panašios naujienos pasirodyti ir iš kitų miestų...

z350

@ 2004-06-06 15:05:59

oi, gyvenau tam barake ;)
labai smagu budavo naktimis virtuveje nuveikti ka nors doro demografijos padechiai gerinti ;)

z350

@ 2004-06-07 00:35:57

Ei, ponia Loreta, neparespondisit i commentsus?
Siaip jei atvirai, tai bishki nervina tie jusu pseusotiesingi post'ai. Kazhkaip velnishkai kvepia politika, nors neturiu supratimo kokiai partijai priklausot.

Vardas: