Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

July 26, 2012

Planuotas gimdymas namuose

@ 18:16 |

Neseniai per Lietuvos radiją nuskambėjo žinia, kad kai kurios Lietuvos nevyriausybinės organizacijos iškėlė klausimą, kodėl Lietuvoje nėra įteisintas planuotas gimdymas gimdyvės namuose. Pasak jų, remiantis Europos Sąjungos teise, Lietuvoje tai turėtų būti reglamentuota. Sveikatos apsaugos ministerija tokioms nuostatoms nepritaria, motyvuodama tuo, kad namuose negali būti užtikrinamas sterilumas, ir yra didesnė infekcijos grėsmė.
Remiantis LR Sveikatos apsaugos ministro 1999 m. įsakymu patvirtinta tvarka, gimdymai Lietuvoje gali būti priimami tik stacionare. Akušeris -ginekologas tam tikras paslaugas gali atlikti ir pacienčių namuose, bet negali priimti gimdymų. Lietuvoje nedraudžiame gimdyti namuose, bet šiuo atveju negali būti suteikiamos kvalifikuotos akušerijos paslaugos.
Pasižvalgius po kitas Europo Sąjungos šalis, galima konstatuoti, kad Latvijoje tai yra reglamentuota ir dalinai ar visiškai yra apmokama iš ligonių kasų. Gimdymą namuose Latvijoje pasirenka apie 1 % gimdyvių. Estijoje dar ruošiamas projektas. Lenkijoje moterys pačios moka už gimdymą namuose ir šią paslauga naudojasi mažiau nei 1 % gimdyvių. Plačiau apie tai -www.gimimas.lt
Įdomu, ką apie tai galvoja Lietuvos moterys...

Komentarai

JB

@ 2012-08-14 18:05:37

Moterys nusisvaigo , nelabai supranta kokia rizika gimdyti namuos , ant mediku peciu kraunama super diziule nasta. man atrodo tai beprotybe. Turiu 3 vaikus ,niekad nekilo minciu namie gimdyt. As manau nereiktu to iteisinti.

stTBvvuUb

@ 2016-10-28 07:36:47

All of my questions sesthed-tlankt!

Vardas: