Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

July 9, 2004

Tęsiu bendrabučių temą

@ 21:39 |

Prieš porą dienų teko apsilankyti dar viename bendrabutyje, kuris yra Kaune, Raudondvario pl. 174. Jame yra apie 100 kambarių. Iš jų apie 40% yra socialinis būstas, kita dalis privatizuota.

Nežinau ar sugebėsiu aprašyti tai, ką mačiau.

Foje didžiuliai langai išdaužyti ir tuščios langų kiaurymės tarsi byloja apie buvusias muštynes, sienos apsilupinėję, aptrupėję, vos gali nuspėti buvusių dažų spalvą. Antro aukšto virtuvėje (jeigu ją dar galima vadinti virtuve) vietoj langų taip pat didelės tuščios kiaurymės, neveikia nei viena dujinė plyta. Pagal gyventojų pasakojimus jau ir praėjusią žiemą čia nebuvo stiklų. Vadinamoje prausykloje persukti kranai ir ištisai bėga vanduo. Tualetų būklės net negaliu aprašyti...

Tokia padėtis šio bedrabučio antrame ir trečiame aukštuose. Kiti aukštai susitvarkę ir net aukštuose užrakintos durys.

Bandėme kalbėtis su gyventojais. Vieni kitus kaltino, kad geria, mušasi. Kiti pasakojo, kad bijantys net pranešti policijai. Kartu lankęsis seniūnas pasakojo,kad kai kurie gyventojai nori parduoti butus šiame bendrabutyje ir išsikraustyti, bet norinčių pirkti neatsiranda.

Aišku galima įvardinti daug kaltų šioje situacijoje. Taip, bendro naudojimo patalpoms būtinai reikia remonto, bet kyla klausimas, ar ilgai išliktų tvarka, jeigu per projektus ar iš savivaldybės lėšų suremontuotume bendro naudojimo patalpas? Girdėjau pasiūlymų, kad gal reikėtų tarsi „išrūšiuoti“ žmones ir visiškai asocialius iškelti už miesto į specialiai tam įrengtas patalpas. Bet ar nepažeisime jų teisių? Galima oponuoti, ar dabar nepažeidžiamos tvarkingai gyvenančių žmonių teisės šiame bendrabutyje?

Reikia ieškoti visiems priimtinų sprendimo būdų.

Komentarai

Loading

@ 2004-07-09 21:57:58

tikriausiai iškelti yra geriausias sprendimas, socialesniu:) žmonių atžvilgiui, bet ar ne padėsite asocialėms žmonėms kristi dar žemiau, nei jie yra dabar?

Ne paslaptis jos vargšesni, turintis mažesnį socialinį potencialą traukiasi toliau nuo miesto centro -ten gyvenimas pigesnis, galima pasipelnyti pardavus savo būtą, mažiau valstybės institucijų. Jei savyvaldybėsšį procesą skatins, ar neatsitiks taip, kad greitai turėsime vargšų ghetus, kur klęsti nusikaltimai, iš kur žmonės negali ištrūkti, kur žūna vaikai.

Manau, yra geresnių (žmogiškesnių, brangesnių) viesiems būdų, kaip pavyzdžiui didesnis policijos, kitų soc. tarnybų dėmesis tokiems vietoms kaip bendrabutis.

jei Jūs taip mėgstate sventąjį raštą, tai vienoje senojo rašto knygų (nzn. ar ją priima katalikai) yra toks pasakymas, jog geriau varstančiam duoti meškerę, nei žuvies.

Xawiers

@ 2004-07-09 23:01:12

jo ten baisu,
stengiuos sugryzti namo kol dar nesuteme, o tai teko girdeti, kad tamsoj gaudo pasalaicius ir apvagineja be gedos

besar

@ 2004-07-10 01:30:35

Bendrabutis yra bendrabutis... Galima apsilankyti ir studentų bendrabučiuose Vydūno alėjoje - vaizdas panašus, o žmonės (jaunimas) nėra kokie asocialūs. Kai kas atsitinka dažniausia kaltinami aplinkiniai.. Čia reikia galvoti apie tai, kaip žmones išmokinti saugoti bendrą turtą :)
Policijos pareigūnų budėjimas tikrai šiek tiek padėtų. Antra reikia tvarkyti langus, duris, kol dar yra, o ne tada, kai jau tik skylės.. Jei nėra šiukšlių aplink, tai tu sėkimgai pasiimi savo drauge, tačiau jei yra, tai nedvejodamas priglaudi į bendrą krūvelę...

Loreta Kudarienė

@ 2004-07-12 21:31:57

Labai ačiū už komentarus ir naudingus patarimus.
Šiandien įvyko paskutinis prieš atostogas socialinių reikalų komiteto posėdis. Vienas iš klausimų, kurį nagrinėjome - problemos bendrabučiuose.
Kaip išsiaiškinome, nuo šių metų balandžio 1 d bendrabučių administravimo funkcijas atlieka UAB "Būsto administravimo agentūra". Deja, iki šiai dienai ji dar nesugebėjo įvertinti susidariusios padėties bendrabučiuose. Komitetas nutarė kreiptis į savivaldybės administraciją dėl šios agentūros darbo įvertinimo.
Kita problema žmonės, gyvenantys tuose bendrabučiuose. Pasitelkus seniūną, socialinius darbuotojus,policiją, bandysime daryti reidus. Taip pat reikia stengtis inicijuoti ten gyvenančius žmones, kad jie iš savo tarpo išsirinktų atstovus, kurie galėtų rūpintis jų klausimais. Dar kilo minčių, kad gal reikėtų suremontuoti nors viena patalpą ir žmones mokinti pajusti grožį.
Posėdžio dalyviai išsakė daug minčių ir pasiūlymų. Bandysime nors dalį jų įgyvendinti.

Ingrida

@ 2012-09-25 20:44:26

Sveiki, as pati gyvenu sitame bendrabutyje, tikrai yra cia bjauru, turiu maza vaika baisu iseit i lauka kad eidami pro pirma auksta nepasigautume ligos, sergantys bomzai trinasi kampuose slapinasi kur papuola, serga atvirom tuberkuliozes formom,tiesa sakant tikrai is kambario bijau iseit, pastovei gere seimos is pasalpu augina mazus vaikus, vaikai valkatauje prasineja pinigu, neduodi tai dar ir iskolioja. norime is cian iseit bet niekas kambario pirkt net neketina, o kur kitur eit juk mazas vaikas ira buto kito neturime,tikrai yra seimu kurios taipat nori iseit, tvarkingi zmones... taip kad sedim ir kenciam. galetu seniunija atsizvelkt ir i tvarkingus zmones, arba bet kazkiek sutvarkyt toletus ir dusus.

brigita

@ 2013-02-10 02:10:48

nu nezinau as ten nunw pat mazens gywenau taip ten tikrai yra baisu bet jaigu sutari normalei su kaimynais galima tada susideti su kaimynai pynigu wiska susitwarkyt ir tikrai butu gerai. ir ten jau tikrai taip nera jjat apwogineja laiptinese ir panasei.

Anonimas

@ 2014-07-23 12:49:18

holivudas :D lempiniai ten neikit issigasit :D

Mantas

@ 2015-07-15 21:02:12

Teko pabuvoti ten siandien.. Ziauru..

Vardas: