Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

July 18, 2004

Savanorystė

@ 22:04 |

Kun A. Saulaitis radijo laidoje kalbėjo apie savanorystę Lietuvoje ir minėjo tik 5% Lietuvos žmonių, dalyvaujančių šioje veikloje, kai Vakarų šalyse šis judėjimas vienokia ar kitokia forma apima iki 50% visų gyventojų. Aišku, Lietuvoje į šią veiklą dažniausiai įsitraukia pensinio amžiaus žmonės. Mąstau apie priežastis.

Savanorystė – nauja sąvoka ir nauja kultūra Lietuvoje. Dar neseniai patvirtintas savanorio statusas. Anksčiau net nebuvo galima pašaliniams (neįdarbintiems) darbuotis įstaigoje. Iš kitos pusės Lietuvoje dar nedidelis procentas darbingo amžiaus žmonių, kurie turi užtikrintą pragyvenimą ir gali bei nori neatlygintinai atlikti darbus. Aišku nemokamai ateina dirbti studentai, bet jiems privalu atlikti praktiką.

Pensinio amžiaus žmonės jau turi minimalią pinigų sumą pragyvenimui ir didelę darbo ir gyvenimo patirtį, taigi dažnai ateina į socialines įstaigas padėti ar imasi ligonių slaugymo. Dabar vis dažniau kreipiasi jaunimas, norėdami išbandyti jėgas, prieš stojant į aukštąją mokyklą, arba ką tik ją baigę, dar negavę darbo. Išdirbus tam tikrą valandų skaičių savanoriško darbo, įstaigos vadovas gali parašyti rekomendaciją, o tai jau pirmasis laiptelis įeškant darbo.

Komentarai

kraupu

@ 2004-07-19 02:40:57

„radijo“

Indraja

@ 2004-07-19 10:03:05

Lietuvoje yra registruota apie 250 Nevyriausybinių organizacijų (NVO), išsilaikančių iš įvairių projektų, kuriuos įgyvendinant aktyviai dalyvauja savanoriai (tai žmonės sąmoningai pasirinkę ir suvokiantys savanoriško darbo tikslingumą ir jų nereikėtų maišyti su studentais, prievarta atsiųstais atlikti praktiką).
http://www.labdara-parama.lt/article.php?smid=37 - tyrimo apie tai, kiek labai Lietuvos gyventojai yra susipažinę su NVO veikla ir ar patys kaip nors prie jos prisideda, rezultatai.

Loreta Kudarienė

@ 2004-07-19 21:11:32

Ačiū už pataisymą.

Loreta Kudarienė

@ 2004-07-20 20:45:32

Nevyriausybinė jaunimo organizacija "Patria" yra netgi įsteigusi savanorių tarnybą. Šios tarnybos savanoriai nešioja seniems žmonėms karštą maistą į namus ir atlieka daug kitų savanoriškų darbų. Plačiau apie tai skaitykite www.patria.visiems.lt

Vardas: