Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

January 13, 2004

Biudžeto svarstymas

@ 20:44 |

Toliau komisijoje svarstomas biudžetas. Šią savaitę numatyti du posėdžiai. Kiekvieno posėdžio metu pristatinėjama atskira sritis. Kartais iškyla labai aštrios diskusijos ir komisijos pirmininkui pirmajam mero pavaduotojui K. Starkevičiui tenka raminti tarybos narius. Juk kartais išties sunku nuspręsti ar pinigus skirti tarkim kultūrinio paveldo išsaugojimui ar gatvių remontui? Abi pozicijos svarbios. Tik skirtingi rinkėjai gali įvairiai vertinti, nes vieniems svarbu tai, kas vyksta dabar, o kiti žiūri į ateitį.

Meras kreipėsi į tarybos narius prašydamas kiekvieno tarybos nario raštu pateikti pasiūlymus dėl 2004m biudžeto formavimo iki sausio 19d. (Rinkėjai gali pasiūlymus teikti tarybos nariams). Toliau biudžeto projektas bus svarstomas komitetuose.

Pagal biudžeto sandaros įstatymą savivaldybių tarybos biudžetus patvirtina per du mėnesius nuo valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo, taigi vasario mėnesį ir Kaunas turės „iškeptą“ biudžetą.

Komentarai

besar

@ 2004-01-13 21:19:07

Galėtų tie 9 komitetai deramai apsvarstyti biudžeto projektus :) ir priimti spredimus, kurie įtakotų tai, jog metų pabaigoje būtų gautas ne biudžeto deficitas, bet jo perteklius. Siūlau prisiminti bendrą 2003 m. Lietuvos valstybės biudžetą, kuris buvo gautas didesnis net 68 mln. litų. Žinoma, Kauno miesto savivaldybei užtektų ir 6,8 tūkst. litų pertekliaus :)
Dėl to, kad tenka raminti K.Starkevičiui kolegas, labai blogai, nes itariu, jog tokiu atveju tarybos nariai nemoka tvarkingai diskutuoti :)

Loreta. Kudarienė

@ 2004-01-15 12:54:18

Ačiū už pastabas

Gal turite konkrečių pasiūlymų dėl Kauno miesto savivaldybės biudžeto formavimo? (Labiausiai domina socialinė sritis).

koop

@ 2004-01-15 21:20:46

o ar nemanote, kad kurti pasiulymus ir priimineti sprendimus yra jusu darbas o ne besar'o ? Jam uz tai juk niekas pinigu nemoka.

moxliukas

@ 2004-01-15 22:54:09

Hmm.. na tai nėra juk niekeno pareiga, o tiesiog šansas visiems įtakoti biudžeto procesą. O ar šiuo šansu pasinaudoti, ar ne -- tai jau kiekvieno reikalas. Aišku būtų žymiai lengviau jei Kauno miesto biudžeto projektas būtų viešas ;-)

crimethinc

@ 2004-01-16 18:52:18

Mano senelis mėgo alų, mano tėvukas mėgsta alų. Aš irgi noriu tęsti šią tradiciją.

Bet jaučiuosi suvaržytas "laisvoje" šalyje. Mat negaliu gerti gryname ore, nes kažkas sumanė įgyvendinti savo "tiesą" ir uždrausti viešą alaus gėrimą. Mano moralinės nuostatos yra visai kitokios ir aš nematau alaus vartojime nieko nepadoraus, nemoralaus ar nešvankaus. Galų gale, kas turi moralinę teisę spręsti, kas teisinga ir kas ne? Šiuolaikinė visuomenė per daug suvaržyta neracionaliomis taisyklėmis ir socialinėmis normomis, ir tai užkerta žmogui kelią gyventi laimingą gyventimą, gyventi maloniai. Žmogus viską daro, kad tik nepasiektų laimės: rutina, taisyklės, gyvenimo "normos", elgesio "normos". Galų gales kas visą tai sugalvojo ir kodėl mes turėtume joms paklusti? Juk tai kvaila...

koop

@ 2004-01-17 17:33:43

crimethnic esi jaunas ir durnas todel tu negali spresti kas yra gerai o kas yra blogai. Tam yra auksti dedes ir tetos kurie geriau uz tave zino ko tau reikia (su ironija).

bonus

@ 2004-01-17 17:56:33

Na spręsti gali. Perrinkdamas arba neperrinkdamas tas aukštas tetas ir dėdes. Demokratija.

crimethinc

@ 2004-01-17 22:40:21

Tai as negaliu pats spresti kas man yra gerai ir kas blogai? Uz mane kazkas turi spresti kas MAN gerai? Kodel manai kad tos "dedes ir tetos" yra kazkuom ypatingesni uz tave? NEmanau kad jie yra tokie tobuli ir visaziniai, kad galetu spresti, kas kitam yra gerai, o kas blogai...

Demokratija spresti negali. Vistiek tai bus daugumos diktatura mazumai. Antra, rinkdamas tu nepakeisi kandidato jei kiti uz ta kandidata balsuos. Ir trecia, dazniausiai valdancioji dauguma priima sprendimus, kuriu nenoretu balsavusi dauguma. Tai kaip tai gali atstovauti mano interesus? Demokratija tera tik apgaule. Visos tos partijos skambiais pavadinimais, o ju darbai ne is tolo neatitinka pavadinimu prasmes.

moxliukas

@ 2004-01-17 22:41:44

Demokratija yra blogai, bet tai geriausia ką turime :/
(c) Winston Churchill

koop

@ 2004-01-18 12:32:11

demokratija ir kapitalizmas - dvi zmogaus sugalvotos blogybes, vedancios zmones i issigimima. Sutinku su crimethinc del to, kad tai tik apgaule ir akiu dumimas.

Loreta Kudarienė

@ 2004-01-18 12:49:15

Tokiu atveju, kokią alternatyvią valdymo formą Jūs siūlote?

koop

@ 2004-01-18 19:20:16

diktatura. Realiai jos teigiamos puses atsiskleidzia tik labai isskirtiniais atvejais ir savaime suprantama, kad lietuvoje to niekada nebus (bent ateinancius kelis desimtmecius). Taciau pakvieskite mane alaus ir as jums papasakosiu kaip viskas turi buti.

bonus

@ 2004-01-18 20:08:02

Tik diktatūros atveju crimethinc turbūt negalės ne vien tik gerti alaus viešai bet ir viešai išsakyti nuomonę, jog pažeidžiamos jo(s) teisės

crimethinc

@ 2004-01-18 23:20:44

?š siūlau valdymo formos nebuvimą.

Pati valdžia jau yra blogybė, nes vienas individas (valdininkas) suvaržo kito individo (piliečio) laisvę ir verčia jį elgtis prieš savo valią pasitelkdamas pagalbon prievartą (diktatūrą, policiją, kariuomenę) ir apgaulę (rinkimai, propaganda, religija).

Mano esminė idėja yra ta, kad dabartinė sistema jokiais būdais negali užtikrinti žmogui laimingo gyvenimo. Tiek valdžia, tiek ekonominė sistema įspraudžia žmogų į tam tikras elgesio taisykles ir normas. Juk didžiausia laimė žmogui yra laisvė, nepriklausomybė, spontaniškumas. Deja, žmogus pats sau susikūrė žiaurią civilizaciją, kuri pavergia milijardus rutinos vergovėn. Juk jus galvojate, va baigsiu mokslus, susirasiu gerą darbą, daug uždirbsiu ir štai ateityje pasieksiu "kažką", kas suteiks gyvenimui laimę. Tačiau tai neįvyksta. Gyvenimas vyksta ne ateityje, o DABARTYJE. Jei visi tai suvoktų, pasaulis pasikeistų.

Deja tai kol kas tik utopija.

Indraja

@ 2004-01-19 12:42:43

manau, kad zmones per daug sureiksmina taisykliu, istatymu, normu buvima. jei tikrai viduje esi laisvas ir gyveni dabartyje, niekas tau netrukdys jaustis laimingam, ar galesi gerti alu kada ir kur panorejes, ar ne.
kai zmogus jauciasi nelaimingas, del savo prastos busenos jis linkes kaltinti kitus: draugus, politikus, seima, vadovybe, galiausiai retejanti ozono sluoksni ar kitas gamtines nelaimes.
cia kaip alkoholikas, kuris sako, kad jis tikrai nenorejo gerti, bet cia jau aplinkybes taip susikloste ir tikrai tikrai negertu, jei draugai jam neipiltu.
gal pats laikas prisiimti atsakomybe uz tai, ka darom patys ir ar darom viska, ka galim geriausio, o ne netobulumu kaltinti visus kitus.

crimethinc

@ 2004-01-19 14:18:16

Niekas kitų dėl to nekaltina. Pati kaltinimo sąvoka jau yra kaip taisyklė. Kaltini, vadinasi vadovaujiesi kažkokiom taisyklėm. Va, jis nusižengė tokio ar tokiom taisyklėm, reiškias jis kaltas!

O ką reiškia būti laisvu viduje? Ar maximos darbuotojas laisvas? Kas jam trukdo jaustis laimingam? Čia aišku klausimas retorinis.

Atsakomybės sąvoka taipogi yra taisyklių rinkinys. Jei vadovaujiesi kažkokiomis normomis ir taisyklėmis, reiškia tu atsakingas. O kas tas normas ir taisykles kuria? Tie patys žmonės. Visos tos normos brukamos jau nuo pat žmogaus gimimo iki pat mirties ir žmogus net nesusimąsto, kad gali būti kitaip, geriau.

Indraja

@ 2004-01-19 18:05:13

crimethinc, jus kaltinate kitus, kad jie riboja jusu teises. teisiu turejimo ir to, kad kiti tas teises pazeidineja savokos lygiai tokios pacios taisykles.
kalbant apie maximos darbuotojus ir ju vidine laisve bei laimes pojuti, manau, reiktu apie tai paklausti ju kiekvieno atskirai. yra ne situacija, o poziuris i situacija. vienas turedamas kiseneje tris centus ir neturedamas kur gyventi sugeba jaustis laimingas, o kitam laimes pajautimui pasiekti neuztenka ir keliu milionu banke bei triju namu su baseinais.
vidine laisve labai teisingai iliustruoja zen budizmo atstovai: "(...) tevai tau sako: "pasikeisk marskinius, jie jau nesvarus." jei atsakysi: "ne, as to nedarysiu - esu laisvas", esi prisirises prie savo purvinu marskiniu ir savo laisves idejos. todel nesi laisvas. jei is tikruju esi laisvas, tai ir purvina - gerai, ir svaru - gerai. (...) jei tevai nori, kad pasikeisciau marskinius - pasikeiciu. tai darau ne del saves, o del kitu. tai yra laisve."

crimethinc

@ 2004-01-19 19:38:26

Laisvė, tai yra kai darai tai, kas tau labiausiai priimtina. Jei patinka purvinus marškinius nešiot, tai ir nešioji. Štai čia ir yra laisvė. Ir nereikia vartot čia tokiu žodelių kaip "prisirišęs". Prisirišimas yra nelaisvė tokiu atveju, jei tu nenorėdamas, prieš savo valią prisiriši, pavyzdžiui, prie savo pinigų - jei nesaugosi, išvogs. Prie savo darbo - jei nedirbsi, atleis.

O jei marškinius nešioji ir tai tau suteikia laimę, tai, žmogau, nešiok ir džiaukis sau į sveikatą.

"crimethinc, jus kaltinate kitus"
Na va, čia jau aš turėsiu įrodinėti, kad nesu kupranugaris.
Jau minėjau, kad kaltinimo sąvoka man yra svetima. Ir ne tik dėl to, kad kaltinimas negali egzistuoti be taisyklių, bet ir dėl to, kad joks žmogus neturi moralinės teisės teisti kito žmogaus. Žmogus jei ką padaro blogai, tai yra jo klaida ir nereikia dėl to kaltinti, nes prie klaidų priveda gyvenimo aplinkybės.
Man nepriimtina "kaltų" ieškot žmonių tarpe. Sistema yra ne žmogus, o bedvasis, be konkretaus žmogaus įsikišimo egzistuojantis darinys. Ji egzistuoja, nes visi žmonės joje veikia, bet dėl to jų kaltinti negalima, nes jie jau atėjo į šį pasaulį, iš karto į šią sistemą.

Indraja

@ 2004-01-19 20:40:18

ir ka jus, crimethinc, galite pakeisti sioje situacijoje? tarkim, jus kritikuojate sistema, kurioje gyevname, bet vienintele alternatyva, kuria matot, tai apskritai sistemos nebuvimas. kaip jus tai isivaizduojat?

crimethinc

@ 2004-01-19 22:09:50

Na tai ir įsivaizduok sistemos nebuvimą. Įsivaizduok, kad gyveni tik vieną kartą, ir paprasčiausiai nėra laiko gyvenimą švaistyti tuštiems dalykams, kad tai, ką tu dabar darai ir įsivaizduoji, kad ateityje tai atneš laimę, yra gyvenimo švaistymas.

Indraja

@ 2004-01-19 22:38:17

atleisk, crimethinc, bet, manau, kad neatsakei i mano klausima.
kai citavau zen budistus, norejau pasakyti, kad taisykles ir istatymai, tai kaip tie purvini marskiniai. jei esi laisvas - tau tas pats ar yra kazkokios taisykles ir istatymai, ar ju nera.
jausmas, kad gyveni tik viena karta, manau, irgi yra laisve. taciau vienu zmoniu laisve kartais gali buti nelaisve kitiems. todel as ir norejau isgirsti jusu nuomone, kaip isivaizduojate ta sistemos nebuvima.

crimethinc

@ 2004-01-19 22:46:36

Kaip gali "kažkokios" taisyklės ir įstatymai būti tas pats jei nori būti laisvas? Juk kaip tik taisyklės ir socialinės normos (nerašytos taisyklės) ir atima iš žmogaus laisvę.

Indraja

@ 2004-01-19 22:55:47

jus vis tiek neatsakote i mano klausima. o tai, tikriausiai reiskia, kad reikia baigti sita tema.
noras buti laisvu ir buvimas laisvu labai skirtingi dalykai.

crimethinc

@ 2004-01-19 23:43:09

Tai aišku ne tas pats. Kai nori būti laisvas, tai reiškia kad dar nesi laisvas. Kai esi laisvas, tai ir esi laisvas. Nematau čia dėl ko reikėtų prieštarauti.

Tik nesupratau apie ką klausėte, ar apie laisvės sąvoką ar apie sistemą?

Indraja

@ 2004-01-20 00:09:47

Indraja
@ 2004-01-19 20:40:18
ir ka jus, crimethinc, galite pakeisti sioje situacijoje? tarkim, jus kritikuojate sistema, kurioje gyvename, bet vienintele alternatyva, kuria matot, tai apskritai sistemos nebuvimas. kaip jus tai isivaizduojat?
kaip isivaizduojat ta sistemos nebuvima? kaip atrodytu visuomene? tarkim, kaip atrodytu jusu eiline diena?

crimethinc

@ 2004-01-20 01:39:30

Aš vienas pakeisti negaliu.

Ši alternatyva nėra paprasčiausia revoliucija. Tai turi būti socialinė revoliucija. Hierarchiniai santykiai turi pasikeisti į atsisakymą dalyvauti prievartos ir valdymo mechanizme. Žmogus turi būti gerbiamas ne dėl jo turto ar padėties, bet dėl to, kad jis yra žmogus.

Nehierarchinėje sistemoje žmogus yra suinteresuotas nekonfliktuoti su savo bendruomene. Atsiskyrimas nuo bendruomenės būtų pakankama grėsmė, kuri sulaikytų asmenį imtis prievartos prieš bendruomenę. Tuo tarpu hierarchinėje sistemoje užimantis aukštesnę padėtį asmuo gali nesiskaityti su bendruomene, nes jo sukurtą sistemą palaiko prievarta. Galų gale, jei konfliktas neišvengiamas, žmogus turi laisvą pasirinkimą palikti bendruomenę ir prisijungti prie kitos. Bet jokiais būdais viena bendruomenė neturi primesti savo valios, palenkti kitą vienais ar kitais būdais. Bendruomenė neturi būti pasyvus darinys ir turi nesileisti valdoma. Štai taip aš įsivaizduoju visuomenę be valdžios.

Kaip atrodytų eilinė diena? Sunku pasakyti, nes kiekviena diena gali būti vis kitokia. Matai, tu vartoji žodį "eilinė" dienai apibūdinti. Tau kiekviena diena - rutina. Būtent viršesni, primesdami savo valią, įspraudžia žmogų į rutiną.

Socialinė revoliucija yra ilgas procesas. Tai galima būtų pavadinti kas bus "po demokratijos". "O kas bus toliau?" ir pan.

Jau dabar yra žmonių, gyvenančių už dabartinės sistemos ribų. Tai įvairios subkultūros. Net ir Lietuvoje jų yra. Tik viena problema yra, kad šalia egzistuojanti sistema tokį žmogų materialiai nuskurdina.

Tai tiek kol kas.

Beje, jei įdomu ir gerai supranti anglų kalbą, gali pasiskaitinėti http://www.crimethinc.com/library/beyond.html
Ir šiaip daugumą mano išsakytų idėjų galima surasti čia http://www.crimethinc.com/library/library.html

Indraja

@ 2004-01-20 10:47:46

dar nespejau paskaityti jusu rekomenduotu puslapiu, bet kai turesiu daugiau laiko, butinai tai padarysiu.
jusu siuloma santvarka (zmones neegzistuoja vien tik kaip atskiri individai, jie turi igimta poreiki burtis i grupes, kas lemia, kad bet koks visuomenes modelis vis tiek bus vienokia ar kitokia santvarka) primena ikiinstitucini valdymo modeli, kuriame buvo nerasytos taisykles. tam tikros taisykles yra visur ir ju vis tiek neisvengsim. galu gale zmogus susikurdamas sau vertybes (kad ir jusu vertybe - laisve) jau susikuria sau ribas.
jei, kaip rase ponia Loreta Kudariene "jeigu mes krikščionys griežtai laikytumės 10 Dievo įsakymų, gyvenimas būtų pagrįstas teisingumu ir meile – nereikėtų tvirtinti daugelio taisyklių.", manau, butu igyvendinta ir jusu bei daugelio kitu siekiamybe "Žmogus turi būti gerbiamas ne dėl jo turto ar padėties, bet dėl to, kad jis yra žmogus."
daugelis Dievo isakymu, manau, yra tiek tikinciu, tiek netinciu zmoniu naturalios moralines normos.

crimethinc

@ 2004-01-20 15:52:52

Na problema gal būt ne tiek dėl oficialios renkamos valdžios, bet dėl į valdžios kišimąsį ten, kur nederėtų. Kad ir, pavyzdžiui, draudimas gerti alų viešoje vietoje. Manau pagrindinė oficialios valdžios funkcija turėtų būti žmogaus teisės į gyvybę apsauga, nes priešingu atveju kiltų chaosas ir nieko iš to doro neišeitų. Taikus valdžios nebuvima yra utopija. O draudimas teritorijoje A vaikščioti purvinais drabužiais būtų absurdas.

Ir šiaip žmonės yra linkę susikaldyti į hierarchiją nebūtinai dėl valdžios, bet pvz pagal turtą. Taip išeina, kad turtingesni primeta savo valią kitiems. Darbuotojai turi paklusti darbdavių diktuojamoms sąlygoms. Tu esi priverstas parduoti savo gyvenimo valandas, tam kad po to brangiau nupirktum paties pagamintas prekes (imant bendrai). Didieji kapitalistai diktuoja madą, pop kultūrą, bruka savo komercinę propagandą, kuria vartotojišką visuomenę. Dabartinį mūsų gyvenimą galima apibūdinti trumpai: Dirbk - Pirk - Mirk. Tai yra beprasmybė, absurdas. Ar tai gali suteikti gyvenimui laimę? Toks gyvenimo būdas tėra paprasčiausias gyvenimo švaistymas.

Taip, ten yra berods toks įsakymas "mylėk savo artimą". Tai kaip ir turėtų būti pagrindinis žmonių santykių principas: vertink žmogų dėl to kad jis žmogus, o ne dėl jo turto, padėties ir panašių nesąmonių. Deja, per visą istoriją krikščioniška civilizacija sėkmingai ignoravo tai.

crimethinc

@ 2004-01-20 15:52:57

Na problema gal būt ne tiek dėl oficialios renkamos valdžios, bet dėl į valdžios kišimąsį ten, kur nederėtų. Kad ir, pavyzdžiui, draudimas gerti alų viešoje vietoje. Manau pagrindinė oficialios valdžios funkcija turėtų būti žmogaus teisės į gyvybę apsauga, nes priešingu atveju kiltų chaosas ir nieko iš to doro neišeitų. Taikus valdžios nebuvima yra utopija. O draudimas teritorijoje A vaikščioti purvinais drabužiais būtų absurdas.

Ir šiaip žmonės yra linkę susikaldyti į hierarchiją nebūtinai dėl valdžios, bet pvz pagal turtą. Taip išeina, kad turtingesni primeta savo valią kitiems. Darbuotojai turi paklusti darbdavių diktuojamoms sąlygoms. Tu esi priverstas parduoti savo gyvenimo valandas, tam kad po to brangiau nupirktum paties pagamintas prekes (imant bendrai). Didieji kapitalistai diktuoja madą, pop kultūrą, bruka savo komercinę propagandą, kuria vartotojišką visuomenę. Dabartinį mūsų gyvenimą galima apibūdinti trumpai: Dirbk - Pirk - Mirk. Tai yra beprasmybė, absurdas. Ar tai gali suteikti gyvenimui laimę? Toks gyvenimo būdas tėra paprasčiausias gyvenimo švaistymas.

Taip, ten yra berods toks įsakymas "mylėk savo artimą". Tai kaip ir turėtų būti pagrindinis žmonių santykių principas: vertink žmogų dėl to kad jis žmogus, o ne dėl jo turto, padėties ir panašių nesąmonių. Deja, per visą istoriją krikščioniška civilizacija sėkmingai ignoravo tai.

Loreta Kudarienė

@ 2004-01-20 20:01:09

Patikslinu. Didysis įsakymas: Mylėk Viešpatį Dievą visa širdimi, visa siela, visu protu ir visomis jėgomis; mylėk kiekvieną žmogų taip, kaip pat save.

Aš galvoju, kad Dievas sukūrė įsakymus, o įsakymų vykdytojai yra žmonės, kurie yra klystantys.

nevykeliauskiene

@ 2004-01-23 23:31:20

Norejau ponios biorobotes Loretos Kudarienes paklausti ka daryti tiems kurie gyvena santarveje su savimi ir nejaucia jokios meiles sau?
Grazi pasaka pries miega : - Zmones yra klystantys ("...ir Poncijaus pilotas nusiplove rankas").
Kita karta, kai bendrausit su Dievu, paklauskit ar jis patenkintas jusu, kaip jo vietininkes zemeje, tarnavimu jo kaip auksciausiojo boso interesams.

Loading

@ 2004-01-24 17:04:52

Pirmą, noriu pakelti jums savigarbą, jei už įdėjų(ne! ne įdėto, maniau neskelbėt ko neapmąstėt)-minčių dar egzistuoja žmonės:) Puiku, kad kuriasi e-valdžia: iš politikų, Dievo įstatymų, crimethincu ir zen, be programers:)

crimethinc: Revoliucijos nepadės - didys revoliocionėrius išvedęs žydus iš Egipto, kažkodėl turėjo sukurti/gauti 10 dievo įstatymų (ir prie jų dar kažkodėl mažai žinomus 5000 įstatymų ?????????? ??????).
Taip, pritariu kad svarbiausia valdžios užduotis užtikrinti žmogui gyvybės apsaugą, tačiau yra dar du dalykas - švietimas ir progresas. Tavo gyvybės apsauga, kaip suprantu tai nuo žmonių, o dar yra ligos, katastrofos. Neįmanoma turėti paprasčiausio vaisto be žmonių išmanačių chemiją, mediciną. Vienas žmogus negali pagydyti visų ligų. Keli žmogus negali išsaugoti sudėtingiasnių žinių. Gyvybės apsauga - tai ne tik nuo žmonių, kurių tikslai trugdo taviesėms, bet ir muilas tavo vonioje, vaistinės su vaistais, skalbmo milteliai, elektros tinkas, funkcionojanti kanalizacijos ir vandentekio sistema, kur reikia šildymas, ligoninės, produktų turinčių visus reikiamas medžiadas ne padvėsti ir ne susirgti, šilti kokibiški drabužiai, nuvalyti šaligatviai, mobilus telefonas tavo kišenėje, negriūvančios patalpos gyventi. Kaip tai funkcionos be hierarhijos?
Yra toks dalykas kaip atsakomybė ir laisvė. "Laisvė tai galia save ryboti, skelbti sau įstatymus, taisykles" (Deja ne aš sugalvojau, jei sugebėsi paneigt ar užginčyt būsiu labai dėkingas). Jei tu nešioji purvinus marškinius tu laisvas juos nusiimti, bet jei žinai kad jie kelia pavojų tau, tavo tėvams susirgti dezinteriją (ar ne iš čia ir kilo toks purvo panekinimas), kaip elgsies? O jei nuo to kad tavo tėvams dėl jų kvailumo skauda galvą, šildį, siela ar šikna nuo to kad nešioji purvinus marškinius (jie yra veikiami stereotipo) ką darysi?
Loreta Kudariene: jei kiekvienas mąstytų, būtų tinkamai apšviestas (turėtų tiek žiniu kad suprastų nukrypimą nuo taisyklių) ar reikėtų jį ryboti "Tu turi, privalai..., jei ne tave nubaus... netek į rojų?"
crimethinc: jei kiekvienas mąstytų, būtų tinkamai apšviestas , dalyvautų valstybės veikloje, siūlytų įstatymų pakeitimus, jei kiekvieno balsas spręstų kiekvienos taisyklės reikšmingumą ir naudą, ar reikėtų kitos visuomenės? ar tada reikėtų revoliucijos, jei visos 'draugų'-bendruomenės taisyklės būtų ant popieriaus, permąstomos, jei yra nepatenkinamos, ar ne būtų mažiau konfliktų? Beto palyginti kiek reikia sugriauti revoliucijos, kad būtų anarchija, daugiau nei kiek reikia pastatyti, kad kažkas panašaus į informacinę visuomenę.

Loading

@ 2004-01-24 17:07:06

ir gal aš kažko nesuprantu bet kodėl daugiakalbės Lietuvos politikės blogas yra netolerantiškas kitom nei valstybinei kalbai?

moxliukas

@ 2004-01-24 17:21:37

Loading: nes viskas eina čia windows-1257, o ne utf-8. Šiaip pagal idėja turėjo pakeisti nesuprantamus dalykus į htmlentities... Hmm... na pažiūrėsiu kada prie progos :/

Loreta Kudarienė

@ 2004-01-24 19:09:49

Aš manau, kad kiekvienas žmogus yra unikalus Dievo kūrinys ir tai yra pagrindas, kad mes kievienas mylėtume save. O jeigu mylėsime save, tai sugebėsime mylėti ir savo artimą žmogų.

Taip, deja mes visi esame klystantys. Bet ne visi mes sugebame pripažinti tai. Pirmiausia sau pačiam, o paskui ir kitiems.

Loading

@ 2004-01-24 19:34:10

moxiukas: supratau kad ne utf-8, ačiū, už naują žodį 'htmlentities'!

Loreta Kudariene:O jei mylime artimus bet nevertiname savęs:)? Mirti neverta, nes kiti dėl tavės liudės... toks gali būti moto:(
atsiprašau, trugdąs jūsų ramybę, tačiau dėl savo kvailumo nebaigiau minties: "...Loreta Kudariene: jei kiekvienas mąstytų, būtų tinkamai apšviestas (turėtų tiek žiniu kad suprastų kaip jo nukrypimas nuo taisyklių veiks kitus)..."

Indraja

@ 2004-01-26 13:07:08

(...)jei kiekvieno balsas spręstų kiekvienos taisyklės reikšmingumą ir naudą(...)


zmones nenori spresti patys, tai labai puikiai iliustruoja pirmieji sio posto komentarai
Loreta. Kudarienė
@ 2004-01-15 12:54:18
Ačiū už pastabas
Gal turite konkrečių pasiūlymų dėl Kauno miesto savivaldybės biudžeto formavimo? (Labiausiai domina socialinė sritis)."


"koop
@ 2004-01-15 21:20:46
o ar nemanote, kad kurti pasiulymus ir priimineti sprendimus yra jusu darbas o ne besar'o ? Jam uz tai juk niekas pinigu nemoka."


daug lengviau yra paciam nusimesti atsakomybe, o paskui kaltinti kitus, kad taves neisgirdo, neisklause, nesuprato.

"Mirti neverta, nes kiti dėl tavės liudės"

- sitoks mastymas, manau parodo ne meiles sau nebuvima, bet pasiputima ir savimeile.

"Laisvė tai galia save ryboti, skelbti sau įstatymus, taisykles"


- manau, kad sitas sakinys labiau tinka apibrezti savokai "valia". laisve - tai ir gebejimas priimti istatymus bei taisykles is salies, nesijauciant del to suvarzytam. laisve - tai alternatyvos: gerai taip, bet lygiai taip pat gerai ir atvirksciai.

Loading

@ 2004-01-26 16:58:30

:) /me pasipūtęs. paskutini kartą tą pasakė asmuo pagrimdęs į marazmus, bet px. tegu...

Indraja: O kurti įstatymus tai valia ar laisvė? ir kuo valia skriasi nuo laisvės? Rusiškai pvz. ???? ??????? (Volia volnaja) ir reiškia butent laisvę. paaiškink skirtumą tarp valios ir laisvės prašau. Tarp "Laisvė tai galia save ryboti, skelbti sau įstatymus, taisykles. laisve - tai ir gebejimas priimti istatymus bei taisykles is salies, nesijauciant del to suvarzytam". Apie pasirinkimo laisvę yra toks terminas Mažesnis Blogis. Ką daryti, jei nėra iš ko rinktis? Tada mes atsirandame tuštumos nelaisvėjė? Ir ar galime pasirinkti savo valios produktą, ar butinai turim paklūsti kitiems?

Indraja

@ 2004-01-26 17:49:15

valia - prievartinis mechanizmas. valia ir yra tas "Mazesnis Blogis". ji isijungia tada, kai anksti ryte guledamas lovoj jau beveik veluodamas i darba, nes del ivairiausiu priezasciu neprisiverti atsikelti, pagalvoji apie tai, kas bus, jei vis del to neatsikelsi. tada tas atsikelimas pasidaro "Mazesnis Blogis" lyginant su tuo, kas butu nenuejus i darba.
o laisve, mano manymu, jausmas, kai nera nei mazesnio, nei didesnio blogio, kai yra gerai taip, kaip yra. laisve situacijos priemimas tokios, kokia ji yra. jei gali ir reikia, ta situacija keiciant, jei negali pakeisti, nesijauciant kazkaip nuskriaustam, nepatenkintam, nekaltinant kitu.
nezinau, ar istatymu kurimas yra valia ar laisve. kazkokio reiskinio ivardijimas savokomis nieko neduoda. kaip, beje, ir sita musu diskusija.

crimethinc

@ 2004-02-01 12:59:11

Loading: aš netikintis. O ką ten sakei apie muilus ir kilimus tai galiu štai ką pasakyti. Dabar tu parduodi savo gyvenimą už kapeikas, kad galėtum už tas kapeikas nusipirkti "labai reikalingų" daiktų. Pavyzdžiui, kilimas. Nusiperki gražų kilimą už 1000 lt. Po to dar nusiperki gerą dulkių siurblį už 2000 lt. Po to dar velniai žino kokių "reikalingų" dalykų prisiperki. "Antibakterinių" muilų, dezodorantų, šampūnų, blizgučių, užuolaidų su kutais, po to siurbi kilimus, tvarkai kambarius, vartoji visokią chemiją ant savo kūno. Na ir į ką tai panašu? O gi gyvenimo apsisunkinimą. Šaligatviai, mobilekai. Kurgi ne? Kostiumas darbui ofise 10 valandų per parą. Blizgantis laikrodis, kad žinotum, kada atvykti į darbą ir tarnauti bosui, nes jam kažkas priklauso.

idiopless-tool

@ 2010-05-18 02:15:41

reikia patikrinti:)

Vardas: