Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

October 6, 2004

Ką aš siūlyčiau, jeigu...

@ 22:18 |

Taigi, ką aš pradžioje siūlyčiau, jeigu tapčiau seimo nare...

Norėčiau dirbti socialinių reikalų komitete ir pradžioje kreipčiau dėmesį į šių dokumentų tobulinimą ir jų įgyvendinimo skatinimą:

  1. Būtina reformuoti socialinių paslaugų įstatymą. Jis priimtas 1996m ir neatitinka dabartinių reikalavimų. Būtina įvesti paslaugų pirkimą. Įvertinus paslaugas, jas būtų galima pirkti iš nevyriausybinių organizacijų pigesne kaina, negu iš valstybinių. (Šiuo metu nevyriausybinės organizacijo finansuojamos tik per projektus).

  2. Nuo birželio 1 įsigaliojo socialinių įmonių įstatymas, bet nėra poįstatyminių aktų. Skubos tvarka jie turėtų būti priimti.

  3. Neseniai priimtas invalidų integracijos įstatymas, bet realiai jis neveikia, nes darbdaviai nesuinteresuoti įdarbinti žmones su negalia. Nors 18str. išvardintos kvotos darbdaviams ne mažiau 2%, jeigu daugiau kaip 50 darbuotojų, bet realybėje darbdaviai to nesilaiko.

  4. Priėmus 2003m liepos 1 piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms įstatymą, žymiai sumažėjo žmonių gaunančių kompensacijas už šilumą skaičius, kadangi testuojant turtą, buvo apsibrėžta, kad kompensaciją gali gauti tik nedidelės kvadratūros butus turintys asmenys. Dabar įnešta pataisa, (padidinta kvadratūra), bet butai stipriai brangsta ir juos perkainuojant, kaina sparčiai didėja.

  5. 1998m nustatytos valstybės remiamos pajamos - 135 Lt. Tai yra ta suma, kada žmogui mokama socialinė pašalpa. Būtina šį skaičių didinti.

  6. Sparčiai didėja nesantuokinių vaikų skaičius, o juk šeima - pagrindinė visuomenės ląstelė. Reikia daugiau remti darnias daugiavaikes šeimas (Dabar daug porų nesituokia, kad gautų socialines pašalpas)

Komentarai

besar

@ 2004-10-07 00:25:32

Nenoriu kabinėtis prie kiekvieno punkto, nes apie kai kuriuos iš vis neturiu nuomonės.
KIMBAM :)
1. Jei teisingai supratau, tai siūloma dalį valstybei pavaldžių darbų perleisti privatininkams ir NVO. Teisingas žingsnis, nes taip būtų sutaupoma lėšų.
3. Reikia skatinti žmonėms su negalia kurti NVO, nes.. kol jie patys ne taps darbuotojais kiti jų tikrai nedarbins (na suvėliau, bet gal supratot).
5. Ujjjj žmonės supyks :)
6. Nesupratau. Jūs siūlote padaryti taip, kad kaimuose dar daugiau žmonės imtų vaikus "gaminti"? Iš kur galima spręsti ar šeima darni, ar ne? Socialiniai darbuotojai į vienkiemius užklysta, kai įvyksta nelaimė. Manau, jog reikia skatinti jaunas šeimas registruoti santuoka ir gyventi kartu, auginti vaikus.
P.S. labai jau miegas ima, bet tema man patiko. Ryt konferencija - bėgu miegot.

Loreta Kudarienė

@ 2004-10-07 18:08:38

5. Nesupratau, kodėl žmonės gali labai pykti, jeigu mokėsime socialinę pašalpą,kai tarkim vienam šeimos nariui išeis ne 135, o 150 litų. Dabar socialinės pašalpos dydis yra 90% nuo 135LT ir tai yra 121,5LT.Tai kaipgi pragyventi iš 121LT?

Neseniai kreipėsi į mane žmogus apie 50 metų, kuris turi invalidumą ir dėl savo negalios negali dirbti ir gauna tik 121LT. Labai buvau nuliūdusi,nes nieko negalėjau padėti,išskyrus 100Lt vienkartinę pašalpą.

6. Aš aišku turėjau omenyje tik santuokines šeimas. Pritariu Jums, kad reikia remti jaunas šeimas ir skatinti jas registruoti santuokas .

natalja

@ 2007-08-08 12:22:55

kodel daugevaikes pasalpa priklauso nuo pajamu nejaugi 5zmoniu šeimai 3vaikai uztenka dvieju minimumu tam kad sumoketi paslaugas ir aprupint vaikus ar ne deka istatimu motinos palieka vaikus

Vardas: