Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

January 16, 2004

Gyventojų priėmimas

@ 21:03 |

Tai, mano nuomone, yra viena iš svarbesnių tarybos nario funkcijų, nes tiesiogiai bendraudama su žmonėmis galiu jiems padėti ir kartu pateisinti žmonių lūkesčius.

Todėl kiekvieną kartą eidama į susitikimus, aš gal kiek būnu sunerimusi, susikaupusi, permąstau kaip turėčiau elgtis, kad tikrai nuoširdžiai išklausyčiau kiekvieno atėjusiojo bėdas, nusiskundimus. Neatsitiktinai pergalvoju, kaip turėčiau apsirengti, kad kuo nors jų nešokiruočiau. Juk labai svarbu, kad tarp mūsų atsirastų pasitikėjimas, kontaktas ir žmogus galėtų aiškiai išsakyti savo bėdas.

Kokie tai žmonės ir kokias jie turi problemas?

Dalis šių žmonių kreipiasi dėl socialinų pašalpų, kompensacijų už šildymą, dėl atleidimo nuo mokesčio už žemę. Dauguma žmonių bedarbiai, socialiai remtini, neturintys kuo užsimokėti už butą. Norėdami išsakyti savo problemą, jie dažnai susijaudina, nubraukia ašarėlę. Aišku, kiekvieną kartą aš būnu labai laiminga, kai žmogų išklausius, aš galiu jam padėti ir įžiebti viltį, kad jo problemos išsispręs.

Bet buvo keli atvejai, kai garbaus amžiaus moterys prašė, kad gal galėčiau padidinti pensijas, nes joms labai trūksta pinigų vaistams ir užsimokėti už butą. Aišku, aš tada nuliūdau, nes... galėjau pasiūlyti tik kreiptis į socialinį skyrių dėl vienkartinės pašalpos.

Kartais žmogui labai svarbu, kad jį kas nors išklauso, padrąsina ar pasako švelnų žodį. Juk gal būt jis jaučia nuoskaudą, kad kažkur grubiai buvo jam atsakyta.

Po gyventojų priėmimo, aš jaučiuosi truputį pavargusi, bet širdyje sutvirtėjusi ir laiminga, kad galiu padėti žmonėms.

Komentarai

Maksim

@ 2004-01-16 21:48:18

O jūs, būdama tarybos nare, siekiate išpręsti ateinančiųjų bėdas, ar turite dar kokias nors vizijas?
Su pagarba, be jokios potėkstės.

Loreta Kudarienė

@ 2004-01-16 22:09:13

Gyventojų priėmimo metu stengiuosi išspręsti jų bėdas, tačiau tarybos nario darbas tuo neapsiriboja. Kartu su socialiniu skyriumi kuriame Kauno miesto socialinių paslaugų infrastruktūros plėtros strategiją.

Vardas: