Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė

December 18, 2004

Pamąstymai

@ 19:53 |

Taip jau buvo lemta, kad praeitą savaitę labai netikėtai kelias dienas teko gulėti ligoninėje ir netgi chirurginiame skyriuje, bet šį kartą peilio pavyko išvengti. Gulint ligoninėje, visada turi begales laisvo laiko ir galima permąstyti visas savo gyvenimo atkarpas. Prisimeni, kad taip dažnai be reikalo buvo jaudintasi dėl eilinių smulkmenų, kurios dabar atrodo visai bereikšmės.

Per tas kelias dienas teko išklausyti iš aplinkinių ligonių keletą gyvenimo istorijų, ir susipažinti su juos lankiusiais giminaičiais. Bėdos ištiktos moterys visos buvo nuoširdžios, viena kitą užjautė, dalijosi savo gyvenimiška patirtimi ir pasakojo savo gyvenimo istorijas. Nežinau, kaip jaučiasi ir elgiasi vyrai, vežami į operacinę, bet moterys visos labai jaudinosi, nepaisant to, kad buvo visoms duoti raminamieji vaistai. Joms visoms labai svarbu buvo, kad kas nors iš artimųjų būtų, kai jos prabus po narkozės palatoje. Taip, tokios mes esame jautrios.

Vyrų nervų sistema yra daug stipresnė, todėl jie ir gali būti chirurgais. Kiek reikia stiprybės, žiūrint į seną moteriškę ir žinant, kad jos laukia labai sunki operacija ir mažai vilties, vis dėlto raminti ir juokauti, neatskleidžiant tikros padėties, o po to ištisas valandas grumtis dėl jos gyvybės. Taip dar kartą pajutau didžiulę pagarbą šios specialybės žmonėms ir būtent vyrams, nes moterų šioje sferoje labai mažai.

Komentarai

Indraja

@ 2004-12-21 16:53:45

Mano manymu, vyru dauguma chirurgu tarpe lemia ir tai, kad jie yra laisvesni nei moterys tobulintis profesineje srityje. Kad taptum geru chirurgu ir galetum pradeti operuoti, turi labai ilgai mokytis ir nuolat tobulinti savo igudzius, kam daznai nebeuztenka laiko moteriai, kai ji tampa zmona ir motina.

Feministė

@ 2004-12-29 13:51:36

Deja, dėl lyčių nelygybės egzistuoja ir darbo pasidalijimo nelygybė: vertikali ( kai vyrai dažniau užima vadovaujančias pareigas )ir horizontali ( kai žmonės tradiciškai renkasi "vyriškas" ir "moteriškas" profesijas ).P. Loretai derėtų pasidomėti socialinio lyties konstravimo teorija

Vardas: